Lekarze muszą poprawić stymulator

2016-10-17 18:25:23(ost. akt: 2016-10-17 18:28:30)

Autor zdjęcia: Szymon Nitkiewicz / klinika Neurochirurgii UWM

Agnieszka Holka, której w maju neurochirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie wszczepili stymulator układu nerwowego, znowu jest w szpitalu. Tym razem lekarze poprawią elektrodę.
— Stymulator działa i nie ma żadnego zagrożenia. Córka była w ostatnim czasie bardzo mocno rehabilitowana i prawdopodobnie wysunięcie elektrody ma z tym związek. Tak się czasami zdarza — mówi Barbara Holka, mama Agnieszki. — W szpitalu będziemy przez kilka dni, prawdopodobnie przed końcem tygodnia wrócimy do domu. Na szczęście, zawsze możemy liczyć na lekarzy z Olsztyna. Ten zespół jest the best.

Agnieszka została potrącona przez samochód i od tamtej pory była w śpiączce. Po wybudzeniu się coraz lepiej reaguje na świat, przewraca nawet kartki książki. Neurochirurdzy z USK do tej pory wszczepili stymulatory siedmiu osobom. Za kilka tygodni mają się odbyć kolejne operacje. Na razie trwają kwalifikacje do zabiegów. Do olsztyńskich specjalistów zgłaszają się rodziny osób w śpiączce z całej Polski, ale także zza granicy. Pierwsze zabiegi odbyły się w maju pod kierunkiem Japończyka prof. Isao Mority.

mk

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sa #2091094 | 88.156.*.* 18 paź 2016 08:36

  Niedobrze, że zrobiono taki szum z tymi stymulatorami. Tyle artykułów nawet przed pierwszymi relacjami, a nawet nie wiadomo czy one rzeczywiście pomagają. Korzyść jest taka, że te osoby są tak jak to napisano w artykule bardzo mocno rehabilitowane.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. oe #2090846 | 83.28.*.* 17 paź 2016 20:16

   fajnie , że są ludzie gotowi nieść pomoc dla tej dziewczyny. Ja chciałbym zwrócić uwagę tylko na to ile jest ofiar wszelkiej niepełnosprawności przez naszych genialnych kierowców.. powinno się karać z pełną surowością tych co jeżdżą za szybko, wyprzedzają na pasach, nie odróżniają kolorów itd.. bo to naprawdę smutne, że przez jakiegoś drogowego frustrata ktoś każdego dnia musi walczyć o życie

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz