Kierowcy przygotujcie się na utrudnienia w centrum Olsztyna. Zobacz mapę z organizacją ruchu!

2016-10-15 08:30:00(ost. akt: 2016-10-14 16:18:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dziś (15 października) w centrum Olsztyna można spodziewać się sporych utrudnień. Wszystko za sprawą zmian w organizacji ruchu, przygotowanych na czas ingresu arcybiskupa warmińskiego Józefa Górzyńskiego. Sprawdź co się zmieni!
Właśnie dziś w bazylice współkatedralnej pw. św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się ingres arcybiskupa warmińskiego Józefa Górzyńskiego. W związku z uroczystością, miasto przygotowało specjalne w organizacji ruchu na ulicach: Pieniężnego, Szrajbera i Staszica. Pierwsze zmiany zostały wprowadzone już wczoraj wieczorem - na całej długości ul. Staszica obowiązuje zakaz zatrzymywania się.Dziś od godz. 9 wjazd na Staszica będzie możliwy tylko za okazaniem specjalnych dokumentów. - Przede wszystkim kierowcy powinni mieć na uwadze to, że ulica Staszica przez pewien czas nie będzie ogólnodostępną. Dojazd do katedry i na rynek Starego Miasta od ul. Pieniężnego będzie możliwy tylko za okazaniem specjalnych przepustek - w poniedziałek informował Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Wprowadzenia stałej organizacji możemy spodziewać się około godz. 14.

Dodatkowo sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Staszica, Pieniężnego i Szrajbera będzie przełączona w tryb pulsującego żółtego światła, a ruchem mają kierować policjanci. Zmiany organizacji ruchu obejmą również odcinek ul. Hozjusza. - Od skrzyżowania z ulicą Fiołkową do Wąwozowej będzie umożliwiony postój pojazdów na poboczu jezdni - wyjaśnia ZDZiT.

Gdzie zaparkować?
Jak informuje Archidiecezja Warmińska, nieczynne będą parkingi przy seminarium, kurii biskupiej i katedrze. Z ruchu wyłączony będzie także rynek Starego Miasta, gdzie wprowadzony zostanie zakaz postoju.

Kierowcom udostępnione zostaną parkingi przy ulicach: ul. Mochnackiego, ul. Starej Warszawskiej, ul. Pieniężnego (pod murami konkatedry, wjazd od strony Pl. Jedności Słowiańskiej, "z góry"), oraz przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy). Autobusy z gośćmi mogą zaparkować przy ul. Nowowiejskiego i Knosały (w pobliżu Hotelu Wileńskiego)Wszystkich zaproszonych Gości zapraszamy na parking przy Zarządzie Dróg Zieleni i Transportu. Księży udających się po Mszy św. do seminarium prosimy o parkowanie samochodów wzdłuż ul. Hozjusza, po prawej stronie, jednym kołem na poboczu. Parking będzie odpowiednio oznakowany i rozpoczynać się będzie na wysokości furtki wejściowej na teren seminarium. Parking na terenie seminarium będzie zamknięty - podają przedstawiciele Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

Źródło: ZDZiT/Archidiecezja/oprac. jr

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Orpheus #2089832 | 176.221.*.* 16 paź 2016 09:47

  A co to ten ingres? Awans czy jakaś beatyfiukacja?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik #2089813 | 83.12.*.* 16 paź 2016 09:09

  Żal że reszta cierpi bo jeden paja. przejeżdża ... pseudo władza uwstecznia nasz kraj a przecież to już nie ciemnogród ...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Pytanie ??? #2089794 | 88.156.*.* 16 paź 2016 08:33

  Kabaret to zacz czy cyrk ??? Tego to zapewne ani Jaś Fasola ani Gang Olsena by nie wymyślił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Jan #2089728 | 81.190.*.* 15 paź 2016 23:24

  Matrix rządzi więcej władzy

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Mariusz #2089600 | 88.199.*.* 15 paź 2016 19:59

  Niech mu Bóg błogosławi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (19)