Wystarczył anonimowy telefon, by wyeliminować pijanego kierowcę

2016-10-14 10:59:02(ost. akt: 2016-10-14 11:08:06)
Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Mieszkaniec Bisztynka odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola wykazała, że mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po raz kolejny skuteczna interwencja była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.
Do zdarzenia doszło w czwartek (13.10) około godz. 21.00 w jednej z miejscowości w gm. Reszel. Dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od obywatela, że kierujący VW Golfem mężczyzna najprawdopodobniej jedzie pijany. Na wskazaną trasę natychmiast zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu.

Jak się okazało jeden z użytkowników dróg zauważył jak kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf wykonuje podejrzane manewry. Mężczyzna chwilę po zgłoszeniu został zatrzymany przez policjantów z Reszla. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego golfem. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec Bisztynka miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


Kierowcom za popełnione przestępstwa grożą kary do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat. Dodatkowo w związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy:

Źródło: KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona reszel #2090247 | 46.169.*.* 17 paź 2016 00:48

    i dobrze jestem za tym żeby dzwonić anonimowo

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz