Znamy nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury! Znikają loty m.in. do Berlina

2016-10-11 14:33:44 (ost. akt: 2016-10-11 15:31:01)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Wizz Air

Jak we wtorek poinformował portal fly4free.pl, od sezonu letniego z portu lotniczego w Szymanach będzie można polecieć do Oslo! Norweski kierunek będzie obsługiwał Wizz Air. Dodatkowo wraz z końcem miesiąca z lotniska Olsztyn-Mazury znika firma SprintAir.
Mimo wszelkich pogłosek o ewentualnych połączeniach do Dortmundu, Dusseldorfu lub Eindhoven, węgierski Wizz Air połączy port Olsztyn-Mazury ze stolicą Norwegii. Według informacji udostępnionych przez popularny portal, loty na trasie Szymany - Oslo (port Oslo-Sandefjord-Torp) będą odbywały się dwa razy w tygodniu.


Wraz z końcem października z lotniska w Szymanach ma zniknąć firma SprintAir, która realizowała loty do Wrocławia, Berlina i Krakowa.

– Nigdy nie ukrywaliśmy, że lotnisko w Szymanach zwłaszcza na początku będzie się odznaczało dużą sezonowością. Ale umówiliśmy się ze Sprint Airem, że niedługo wrócimy do rozmów w sprawie przywrócenia tych połączeń w sezonie letnim – mówi Mariusz Jachimek, doradca zarządu ds. współpracy z przewoźnikami z PL Olsztyn-Mazury.

fly4free.pl:

Przypomnijmy, że niedawno z rozkładów zniknęły loty do Warszawy, realizowane od początku lipca przez LOT. Choć jak powiedział Dominik Markowski z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury niewykluczone, że podobny kontrakt na loty sezonowe zostanie podpisany również w przyszłym roku. Pod koniec października znikną również loty do Monachium, realizowane przez Adrię.

Natomiast od 1 listopada z portu lotniczego Olsztyn-Mazury, będziemy mogli polecieć do Londynu-Stansted. Rejsy będzie realizował irlandzki przewoźnik, firma Ryanair. >>> Przeczytaj więcej na ten temat!

Źródło: fly4free.pl

Komentarze (71) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ki #2180118 | 2.68.*.* 12 lut 2017 07:15

  Latam do Sztokholmu i z Olsztyna jeżdzi tyle ludzi busem do Gdańska na samolot(busy jeżdzą codziennie).Chociarz jeden lot w tygodniu i by było super.Prawie połowa pasażerów w samolocie do Sztokholm sksvsta to pasażerowie busów z Olsztyna

  odpowiedz na ten komentarz

 2. kinga #2180113 | 2.68.*.* 12 lut 2017 07:01

  Jezu gdzie w końcu latają te samoloty z Szyman chyba tylko do Londynu!!!!!!Nie ma przejrzystego rozkładu lotów dokąd i kiedy można lecieć!!!Okropnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. poldek #2164321 | 79.241.*.* 20 sty 2017 23:04

  dlaczego niema polaczen z Niemcami?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. rozklad #2088345 | 89.228.*.* 13 paź 2016 21:29

  czy redakcja GO mogła by podać rozkład jazdy bus-ów i pociągów Olsztyn-lotnisko i lotnisko Olsztyn?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Mariola #2087867 | 83.31.*.* 13 paź 2016 11:36

  A mnie wkurza polityka i działalność Portu Lotniczego w Szymanach. Cieszyłam się i kibicowałam jemu od początku jego istnienia ale ostatnie wiadomości mnie zdenerwowały. Okazuje się,że lotnisko działa tylko " w jedną stronę" i ma obsługiwać gości z zewnątrz. A co z nami, lokalnymi mieszkańcami tego regionu ? Chcemy latać na południe Polski przez cały rok ! Niech będą te połączenia rzadsze ale nie zabierajcie nam możliwości latania do Krakowa i Wrocławia. Miasta te są położone od nas tak daleko,że podróż samochodem w tę i z powrotem nie należy do najprzyjemniejszych i najbezpieczniejszych. Latem przyjmujemy turystów u nas chętnie ale poza sezonem my tez chcemy zwiedzać i odpoczywać na południu Polski. Chcemy jeździć na nartach po polskich górach, brać udział w wydarzeniach kulturalnych, premierach teatralnych czy wystawach. Pomyślcie o naszych potrzebach i nie ograniczajcie nas do zaściankowości.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (71)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.