Rozbiegany Olsztyn – weź udział w półmaratonie!

2016-10-11 12:34:03 (ost. akt: 2016-10-13 12:44:22)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mat. prasowe organizatora

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zaprasza do udziału w wielkiej biegowej imprezie pod hasłem Ukiel Olsztyn Półmaraton, która startuje 23 października. Warto z tego zaproszenia skorzystać i zarejestrować swoje uczestnictwo, bo przecież sport to zdrowie, a biegać każdy może!
Tegoroczny Półmaraton rozpocznie się o 12:00 na olsztyńskiej starówce przy ul. Prostej, a zakończy na promenadzie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 21,1 km i miną po drodze m.in. park Podzamcze, aleję Schumana, ul. Sielską i Lotniczą. Pełną trasę można sprawdzić TUTAJ (link do strony Półmaratonu).

Główni zwycięzcy Półmaratonu – miejsce I, II i III – otrzymają medale oraz nagrody pieniężne: odpowiednio 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Ale to nie wszystko. Nagrody przyznane zostaną także najlepszym biegaczom w poszczególnych kategoriach wiekowych, których w tym roku jest aż 11.

– Podział kategorii wiekowych ustaliliśmy co 5 lat, a nie co 10, jak w ubiegłym roku. – mówi Marek Makowski z OSiR – W przedziale 10-letnim różnice między zawodnikami były duże. Przykładowo, 59-latek będzie miał przeważnie mniejsze szanse w zawodach z 51-latkiem, a obaj w tym podziale należą do jednej kategorii wiekowej. Dlatego 5-letnie odstępy są bardziej korzystne dla uczestników ze względu na bardziej wyrównany poziom rywalizacji.

Poza wyłonieniem zwycięzców głównych i zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, zostaną także nagrodzeni najlepsi biegacze z Olsztyna, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Organizatorzy uhonorują również najstarszą zawodniczkę i najstarszego zawodnika. Każdy uczestnik, który dobiegnie na metę, otrzyma pamiątkowy medal.

Jak wziąć udział w Ukiel Olsztyn Półmaraton? Trzeba zarejestrować się do 16 października na stronie www.polmaraton.olsztyn.eu lub www.osir.olsztyn.pl lub zapisać się stacjonarnie w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ul Żołnierskiej 13A. Jednym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia. W Półmaratonie mogą wystartować również osoby niepełnosprawne, które będą miały osobną klasyfikację, jednak ze względów technicznych konieczne jest zgłoszenie się przynajmniej 10 takich zawodników.

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, ale nie czują się na siłach, żeby przebiec półmaraton, mogą wziąć udział w biegach towarzyszących, które odbędą się w tym samym dniu i miejscu. To zawody przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży na krótszych dystansach – odpowiednio do kategorii wiekowej od 200 do 2800 m. Rejestracja na te zawody odbywa się również przez ww. strony internetowe (do 21 października), 22 października można też zarejestrować się stacjonarnie w sklepie sportowym Olimp przy ul. Stare Miasto 3. Biegi towarzyszące rozpoczną się na Starym Mieście o 10:00.

Organizatorzy przypominają o utrudnieniach w ruchu, które zaistnieją ze względu na Półmaraton. 23 października od rana będzie zamknięta ul. Schumana i Sielska w stronę Ostródy, a od 12:00 będzie utrudniony wjazd na olsztyńską starówkę. – Kibiców naszego Półmaratonu zachęcamy do udania się na metę nad jeziorem Ukiel pieszo, a dla zmotoryzowanych dostępny będzie parking na starym boisku piłkarskim przy ul. Jeziornej oraz parking przy ul. Miłej. Na parking przy Hotelu Przystań będzie można wjechać od ulicy Bałtyckie – tłumaczy Marek Makowski z OSiR.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD