Warto żyć w miastach na Warmii i Mazurach?

2016-10-06 12:13:57 (ost. akt: 2016-10-06 12:16:28)

Autor zdjęcia: PK

Sprawdzała to jedenastoosobowa delegacja z departamentu Côtes d'Armor we Francji, która odwiedziła nasz region. Wizyta zaczęła się w Ełku, goście zwiedzili również Gołdap.
Wizyta francuskiej delegacji rozpoczęła się w Ełku od udziału w debacie poświęconej projektom rewitalizacyjnym realizowanym w województwie warmińsko-mazurskim oraz departamencie Côtes d'Armor. Wydarzenie było okazją do przedstawienia polskich i francuskich doświadczeń w zakresie rewitalizacji społecznej i infrastrukturalnej.

Goście rozmawiali m.in. na temat znaczenia działań rewitalizacyjnych i ich finansowania, metod komunikacji z mieszkańcami oraz innowacyjności streetworkingu. Wymieniali również doświadczenia w zakresie modelowego procesu rewitalizacji. Ważnym punktem była także prezentacja zalet związanych z członkostwem w Sieci Cittaslow. Po debacie goście z Francji udali się na spacer po mieście. Delegacja odwiedziła m.in. zrewitalizowane obiekty powojskowe, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Plac Solidarności i Park Kopernika.

Delegacja z St. Brieuc zwiedziła również Gołdap. Goście zapoznali się z realizowanymi projektami inwestycyjnymi oraz korzyściami związanymi z członkostwem w Sieci Cittaslow (Gołdap należy do sieci od 2013 roku). Z kolei spacer, podczas którego francuscy partnerzy zwiedzili Muzeum Ziemi Gołdapskiej, galerię sztuki regionalnej, gimnazjum oraz obiekty sportowe (sala gimnastyczna, siłownia i kryta pływalnia) mieszczące się w dawnych obiektach powojskowych, pozwolił pokazać, w jaki sposób rewitalizacja może zmienić oblicze miasta.

Realizowany przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie projekt "Miasta, w których warto żyć." współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu "Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016". Całkowita wartość projektu to blisko 115 tys. zł.

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD