Wielka bitwa talentów i muzyka filmowa

2016-10-03 17:46:51(ost. akt: 2016-10-03 16:48:02)
Podczas koncertu maltańskiego wystąpi Alicja Węgorzewska

Podczas koncertu maltańskiego wystąpi Alicja Węgorzewska

Autor zdjęcia: arch. artystki

Koncert Maltański to duże wydarzenie artystyczne połączone z pomocą potrzebującym. Warto tam być, posłuchać dobrych głosów i otworzyć swoje serca wobec podopiecznych dwóch placówek w naszym regionie.
Młodych zdolnych tenorów zobaczymy na scenie olsztyńskiej filharmonii już 13 października o godz. 18.30. Wtedy staną w szranki Hubert Stolarski, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Mikołaj Adamczak. Nie zabraknie fantastycznych kobiet, bo tenorom będą towarzyszyć Alicja Węgorzewska — mezzosopran oraz sopranistki Marcelina Beucher i Kamila Cholewińska-Lendzion. A jeśli dodamy do tego wiadomość, że solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, a w repertuarze znajdą się największe szlagiery muzyki operowej, operetkowej czy filmowej, to już wiadomo, że czeka nas niezapomniany koncert.

Ale bitwa tenorów to nie tylko wydarzenie artystyczne na najwyższym poziomie, ale także wydarzenie o wymiarze społecznym, bo bitwa zostanie rozegrana podczas I Koncertu Maltańskiego, którego patronem jest śp. ks. Julian Żołnierkiewicz. Ksiądz infułat był wieloletnim proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, założycielem domu dla dzieci „Arka”, kapelanem Armii Krajowej, „Solidarności”, żeglarzy czy więźniów, pomagał wielu środowiskom, wspierał bezdomne zwierzęta. Osoby, które znały księdza mówią, że był chodzącą dobrocią. Był też kawalerem Zakonu Maltańskiego, który na terenie Warmii i Mazur wciąż pomaga potrzebującym, m.in. prowadząc Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie oraz Dom Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku. I właśnie na rzecz tych dwóch placówek zostanie przekazany dochód ze sprzedaży biletów cegiełek na ten niezwykły koncert.

Bilety cegiełki na I Koncert Maltański są do kupienia w cenie 150 zł w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ul. Partyzantów 71. Szczegóły i informacje: a.wysocka@gazetaolsztynska.pl, 500 603 603.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Super dupencja z tej Alicji.... #2078996 | 83.9.*.* 3 paź 2016 19:05

    :))))

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz