Port lotniczy na Mazurach był potrzebny? Zaskakujące dane

2016-10-03 15:06:26(ost. akt: 2016-10-03 15:20:05)

Autor zdjęcia: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Dokładnie 11 października w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury zostanie odprawiony 30 tysięczny pasażer. To oznacza, że niemal kwartał wcześniej plan na ten rok został wykonany. Widać, że port się rozwija i jest potrzebny regionowi. 

Wiadomo, że 30-tysięczny pasażer lub pasażerka przyleci z Londynu. — Oczywiście będzie uroczyście, podobnie jak w przypadku 10-tysięcznego pasażera — mówi Dominik Markowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. — Jednak to dopiero początek, bo świadomi jesteśmy celów, które przed nami.

Podstawowy cel, to walka o każdego pasażera. Zgodnie z planami w przyszłym roku ma być to 70 tysięcy osób. Jednak zainteresowanie portem i regionem rośnie i to nie tylko ze strony turystów, ale też przedsiębiorców. I widać było to po ruchu choćby na niedawnych targach Asia Trade w Ostródzie, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

— Gościliśmy aż 13 ambasadorów — podkreśla Grzegorz Koprucki, menażer z Expo Mazury w Ostródzie.
A część gości przyleciała na ostródzkie targi z Berlina, korzystając z połączenia rejsowego stolicy Niemiec z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

— Lotnisko jest atutem — mówi Grzegorz Koprucki. — Nasi kontrahenci pytają o port, o bliskość lotniska.
Jednym z celów regionalnego portu lotniczego Olsztyn-Mazury jest oczywiście pobudzanie gospodarczego rozwoju Warmii i Mazur, w tym szczególnie branży turystycznej.

I tu regionalny port bez wątpienia jest wielkim plusem, ale trzeba też umieć wykorzystać tę szansę, jaką stwarza własne lotnisko. Dlatego powstał projekt „Samolotem na Mazury” zrzeszający zarządcę portu lotniczego Olsztyn-Mazury, hotele i biura turystyczne. Cel jest jeden: zwiększenie ruchu turystycznego w regionie.

— Walczymy o wspólne dobro, region — mówi Ireneusz Czerski, dyrektor hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie.— Lotnisko ma potencjał, teraz trzeba zadbać o odpowiednią promocję. Dlatego prowadzimy wspólne działania marketingowe, żeby zachęcić gości biznesowych, konferencyjnych, korporacyjnych szczególnie tych z południa kraju, do korzystania z lotniska, Wkrótce z lotniskiem i innymi hotelami zaprosimy do nas przedstawicieli agencji, które zajmują organizacją różnych imprez konferencji, szkoleń dla firm. Chcemy im pokazać, że już można dolecieć samolotem na Mazury, że mamy ładne obiekty, duże możliwości.
Rośnie zainteresowanie regionem i to nie tylko na tradycyjnych rynkach jak np. niemieckim. Na Mazury spoglądają coraz bardziej już touroperatorzy z Anglii, Skandynawii czy Izraela.

— I czartery to jest kierunek, który powinien mocno rozwijać mazurski port, a tym bardziej że ma odpowiedni pas, żeby przyjmować duże maszyny lotnicze — dodaje dyrektor Czerski. — No i mamy najładniejszy port w Polsce, ma swój urok.
Do dotarcia do regionu samolotem ma zachęcać ostatnia kampania spółki Mazury Air Travel — Regionalnego Operatora Turystycznego.

— Przygotowaliśmy dla hoteli ulotki i stojaki reklamowe z informacją, że jest już możliwość dotarcia na Warmię i Mazury samolotem, że mamy połączenia z Krakowem, Wrocławiem i Berlinem, które obsługuje SprintAir — mówi Dariusz Mosakowski, prezes spółki Mazury Air Travel — Regionalny Operator Turystyczny.

Andrzej Mielnicki

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szczytnianin #2090048 | 176.221.*.* 16 paź 2016 17:15

  Ciekawe gdzie są wszystkie komentarze mówiące o konieczności modernizacji drogi 53 Olsztyn-Szczytno, oraz budowie obwodnicy Szczytna. W dziwny sposób wszystkie znikły.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. trol warminski #2082154 | 83.6.*.* 6 paź 2016 22:26

  Pracownikom lotniska chyba nie wypada dawać minusów pod większością komentarzy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Olo #2079939 | 31.0.*.* 4 paź 2016 15:08

  Ale szał. 30 tys pasażerów od 20 stycznia . Sukces goni sukces średnią dzienną pasażerów 111 osób. Olejki do Szczytna dziennie więcej ludzi przewoza.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. DK #2079888 | 83.92.*.* 4 paź 2016 14:32

  Billund .DK

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. kamil-elk #2079883 | 176.221.*.* 4 paź 2016 14:28

  czekam na Dortmund..... i na razie nic :(

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (27)