Dom dla seniorów jeszcze w tym roku

2016-09-30 09:10:00(ost. akt: 2016-09-30 09:21:22)

Autor zdjęcia: Fotolia

— To będzie pierwsza tego rodzaju placówka w naszym powiecie - mówi Michał Krasiński, wicestarosta powiatu kętrzyńskiego. — Dom dziennego pobytu będzie otwarty co najmniej 8 godzin dziennie dla seniorów z całego powiatu.
Powiat kętrzyński jest jednym z 49 samorządów w Polsce, który otrzymał dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu "Senior-Wigor".

— To będzie pierwsza tego rodzaju placówka na terenie powiatu kętrzyńskiego. Dom dziennego pobytu będzie otwarty minimum. 8 godzin dziennie — informuje Michał Krasiński, wicestarosta powiatu kętrzyńskiego. Seniorom zostanie udostępniona infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wolnego. Będą to pomieszczenia m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

— Każdego z seniorów, który będzie chciał przebywać w Domu "Senior-Wigor", przyjmiemy z otwartymi ramionami. Wstępnie planujemy, że ośrodek będzie mógł przyjąć 30-40 pensjonariuszy. Zapewnimy dojazd, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w zajęciach — mówi wicestarosta.

Dom seniora zostanie otwarty w Reszlu przy ul. Łukasińskiego. — To nieruchomość, która była użytkowana przez szkołę. Od 3 lat jednak nikt z niej nie korzysta. Przeprowadzimy w niej gruntowny remont. Budynek zostanie odświeżony oraz wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Będzie to fajne miejsce w którym zapanuje spokojna i życzliwa atmosfera, a seniorzy będą mogli korzystać z infrastruktury pobliskiej szkoły: z sali gimnastycznej, siłowni, sal komputerowych. Przy okazji uczniowie będą mogli integrować się z seniorami, odbywać wolontariat, co będzie również wartością dodaną dla pensjonariuszy — mówi wicestarosta.

Całkowity koszt Remi tu to 321 tysięcy złotych, kwota dofinansowania, którą otrzyma powiat kętrzyński to 250 tysięcy złotych. Środki zostaną wypłacone z budżetu państwa. Planowany termin otwarcia Dziennego Domu „Senior – Wigor” to grudzień 2016 roku.

Monika Pacek
ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hanka #2077573 | 37.47.*.* 1 paź 2016 20:14

    Ten musi być w Reszlu gdyż chce się pokazać ze jako vicek coś zrobił w swoim mieście ma plany lansowania się na własnym podwórku. Gruntowny remont przez odświeżenie hihihi czyli pomysł niskobudzetowy gdzie seniorzy będą uzależnieni od młodzieży. Już widzę jak wszyscy będę zachwyceni pomysłem. Coś mi się wydaje ze pomysł zaszkodzi bardziej niż pomoże.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Hania #2077067 | 5.172.*.* 30 wrz 2016 21:10

    Dom Seniora powinien być w Kętrzynie bo tu zostali i zostaną sami emeryci, którzy będą potrzebowali opieki od włodarza miasta .

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz