Szlagiery operowe i bitwa tenorów

2016-09-27 08:01:45(ost. akt: 2016-09-28 13:11:20)
Będzie można posłuchać Wojciecha Sokolnickiego

Będzie można posłuchać Wojciecha Sokolnickiego

Autor zdjęcia: archiwum artysty

Melomani będą świadkami nieprawdopodobnej muzycznej bitwy. Na scenie olsztyńskiej filharmonii w szranki podczas I Koncertu Maltańskiego staną młodzi zdolni tenorzy. Walczyć będą: Hubert Stolarski, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Mikołaj Adamczak. Będą im towarzyszyć fantastyczne kobiety: Alicja Węgorzewska — mezzosopran, oraz sopranistki Marcelina Beucher i Kamila Cholewińska-Lendzion.
Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, a w repertuarze znajdą się największe szlagiery muzyki operowej, operetkowej czy filmowej.

Czeka nas niezapomniany koncert, dno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku. Muzyczne zmagania odbędą się 13 października o godzinie 18.30. I Koncert Maltański nosi imię postaci wybitnej, znanej w Olsztynie, regionie i Polsce: to śp. ks. Julian Żołnierkiewicz. Ksiądz infułat był wieloletnim proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, założycielem domu dla dzieci „Arka”, kapelanem Armii Krajowej, Solidarności, żeglarzy czy więźniów, pomagał wielu środowiskom. Był też kawalerem Zakonu Maltańskiego, który na Warmii i Mazurach wciąż pomaga potrzebującym, m.in. prowadząc Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie oraz Dom Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku.

I właśnie na rzecz tych dwóch placówek zostanie przekazany dochód ze sprzedaży biletów cegiełek na ten niezwykły koncert.

Bilety cegiełki na I Koncert Maltański są do kupienia w ce- nie 150 zł w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ul. Partyzantów 71. Szczegóły i informacje: a.wysocka@gazetaolsztynska.pl, 500 603 603.