„Grająca fajka” tematem nietypowego koncertu

2016-09-24 09:08:16(ost. akt: 2016-09-24 09:11:51)

Autor zdjęcia: Krystyna Dudek

Od wielu lat SP3 w Reszlu współpracuje z Agencją Artystyczną MAT z Olsztyna. W ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach muzycznych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków.
Celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom budowy i brzmienia instrumentów muzycznych oraz przekazanie wiedzy o muzyce. Wspaniałą formą przekazu wykorzystywaną przez zespół jest bajka słowno-muzyczna z udziałem dzieci.

20 września po raz pierwszy w tym roku szkolnym odbył się koncert muzyczny zatytułowany „Grająca fajka”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Tematem przewodnim tego spotkania były instrumenty dęte drewniane, jednostroikowe, do których należą klarnety i saksofony. Dzieci dowiedziały się, że saksofon stworzył w 1840 roku belgijski klarnecista i konstruktor Adolf Sax.

Uczestnicy świetnie bawili się biorąc czynny udział w lekcji muzyki, podczas której mogli zadebiutować w roli aktorów, sprawdzić się w roli słuchaczy oraz nauczyć się właściwego zachowania podczas koncertu. Podsumowaniem spotkania były eliminacje do Turnieju Wiedzy o Muzyce, którego zwycięzcami zostali: Wiktoria Waszczuk z klasy IId i Adrian Marczak z klasy IIIc. Gratulujemy i czekamy na kolejne spotkanie z Panią Muzyką!


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #2074116 | 37.249.*.* 27 wrz 2016 00:44

    moja marta grała na mojej fajce ale jusz gra na fajkach uchodźców.....szkoda ...:((( teraz jestem łysiejącym oszustem co dyma kumpli na kase i mam problem z dziąsłami...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz