Port Olsztyn-Mazury to nie tylko kołujące samoloty

2016-09-23 15:02:14(ost. akt: 2016-09-23 15:12:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Port lotniczy Olsztyn-Mazury

Port Lotniczy Olsztyn Mazury to nie tylko dwa i pół kilometra startowego, szerokiego prawie na sześćdziesiąt metrów. To też piękny terminal, z którego korzystają nie tylko pasażerowie mazurskiego lotniska.
Port lotniczy ma wiele twarzy, choć najbardziej oczywiście widoczna jest ta lotnicza, a więc lądujące i startujące samoloty. Ważna jest też działalność tzw. okołolotniskowa, którą rozwijają wszystkie porty. W największych z nich są to już nie tylko sklepy wolnocłowe i gastronomia, ale nawet galerie handlowe, kina czy nawet centra biznesowo-sportowe i spa. To wszystko w jedynym celu.

— Chodzi oczywiście od dodatkowe przychody, dlatego wszystkie porty starają się maksymalizować wachlarz świadczonych usług — mówi Dominik Markowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. — I nie inaczej jest w naszym przypadku.

Mazurski port rozwija dodatkowe usługi. A tym bardziej że ma ku temu atuty. Od początku budzi bowiem zachwyt odwiedzających. — Fantastyczny, nowoczesny i przyznam, że jest to jedno z najfajniejszych lotnisk, które widziałem — był pod wrażeniem portu w Szymanach Gabor Vasarhelyi, menedżer ds. komunikacji w Wizz Air, kiedy przyleciał do Szyman ogłosić nowe połączenie przewoźnika z portu Olsztyn -Mazury do Londyn Luton.

I port biorąc pod uwagę swoją lokalizację, umiejscowienie stara się wykorzystać ten aspekt atrakcyjności położenia. Terminal pasażerski w porcie ma aż 6 800 metrów kwadratowych. Jest w pełni klimatyzowany. I daje ogromne możliwości.
— Terminal to przestrzeń pełna wnętrz, które mogą być scenerią dla wydarzeń o różnym charakterze — podkreśla Dominik Markowski.

— Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb potencjalnych kontrahentów, którzy chcieliby tu zorganizować swoje imprezy okolicznościowe, korporacyjne czy masowe.

W maju w porcie odbyła się tu ogólnopolska konferencja „Bezpieczne wykorzystanie dronów w cywilnej przestrzeni powietrznej”, której organizatorami byli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. — Konferencja to też promocja regionu, naszego — podkreślał w Szymanach marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Organizacja dużej, bo ogólnopolskiej konferencji potwierdziła tylko możliwości portu, co do organizacji takich dużych imprez. Nic dziwnego, że walory lotniska, jego przepiękne położenie dostrzegają już inni, organizując tu swoje imprezy.

Pod koniec sierpnia port w Szymanach był jednym z przystanków na trasie tegorocznej edycji Porsche Parade 2016.

Na lotnisku pojawiło się ponad sto aut porsche. Rzadki to obrazek zobaczyć było tyle aut i to nie byle jakich aut. — Terminal jest klejnotem architektonicznym, miejscem z charakterem, wartym odwiedzenia — podkreśla rzecznik Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

am

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monia #2072647 | 151.248.*.* 24 wrz 2016 20:14

  Jak nie maja pomyslu na kierunki lotów to można cyrk zrobić ludzie pytają i tak nie ma polączenia np do GLASGOW i muszą do Gdanska jechać żenada

  odpowiedz na ten komentarz

 2. MK #2072413 | 37.190.*.* 24 wrz 2016 11:30

  "Na lotnisku pojawiło się ponad sto aut porsche. Rzadki to obrazek zobaczyć było tyle aut i to nie byle jakich aut." Pragnę przypomnieć, że była to impreza prywatna, zamknięta dla osób z zewnątrz. Taras widokowy został zamknięty, by uczestnicy "Porsche" mogli sobie posiedzieć. Samochody jeździły na końcu pasa, więc w zasadzie nie było widać. Już na dzień dobry przy przyjeździe padło pytanie jak długo mamy zamiar tu zostać, bo za godzinę trzeba stąd jechać!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. zygi #2072385 | 94.254.*.* 24 wrz 2016 10:25

  A karetki które transportują chorych .widziałem parę razy jak lądują awionetki ratunkowe z kraju i zagranicy.lotnisko dało nam wiele możliwości jest potrzebne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. jfk #2072102 | 23 wrz 2016 19:15

  Po reklamie. Ogladacie program Ratusz tv.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. krzychu #2072100 | 5.134.*.* 23 wrz 2016 19:10

  pamiętam jak się jeździło do Szyman na opuszczone lotnisko na zawody samochodowe na ćwierć mili. Piękne dawne lata. Tylko dlaczego nie było żadnych informacji o Porsche Parade??? Byłbym obowiązkowo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (11)