W ciągu jednej doby zatrzymali 10 poszukiwanych osób

2016-09-21 19:56:29(ost. akt: 2016-09-21 20:00:23)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jednej doby potrzebowali policjanci z powiatu olsztyńskiego, by zatrzymać 10 poszukiwanych osób. Część z nich została zwolniona do domu, cześć trafi do zakładu karnego, gdzie odbywać będą kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i wykroczenia.
Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i jednostek podległych zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ciągu ostatniej doby (20/21.09.2016) w ich ręce trafiło 10 takich osób.

Część z zatrzymanych po wykonaniu z nimi niezbędnych czynności została zwolniona do domu. Niektórzy natomiast trafią do zakładu karnego, gdzie odbywać będą karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa lub wykroczenia.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu, czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

mat. KMP Olsztyn/(AB/TM)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Beria #2070765 | 81.190.*.* 22 wrz 2016 00:00

    Widze że GO wprowadziła w komentarzach cenzure prewencyjną- zupełnie jak w stalinowskim ZSRR

    odpowiedz na ten komentarz