Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” dla działdowskich małżonków [film, zdjęcia]

2016-09-16 18:36:23(ost. akt: 2016-09-16 17:30:03)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

— Pięćdziesiąt lat pożycia małżeńskiego to jest piękny jubileusz. Jubileusz, którego może pozazdrościć wiele małżeństw. Są Państwo wspaniałym wzorem dla naszych młodych mieszkańców — mówił burmistrz Grzegorz Mrowiński.

W piątek (16 września) w restauracji Przedzamcze w Działdowie burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wręczyli medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Uhonorowane zostały 23 pary.

— Na swojej wspólnej drodze napotkaliście Państwo wiele trudności, kłopotów i zmartwień. Jednak wzajemne zrozumienie i szacunek, a szczególnie miłość sprawiły, że przeżyliście razem nie tylko szczęśliwe, ale i trudne chwile. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Państwu medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Mam zaszczyt wręczyć te wysokie odznaczenia. Życzę jednocześnie wielu pogodnych i szczęśliwych dni — mówił podczas uroczystości wręczenia medali burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Działdowie dodała Katarzyna Nowicińska dodała:
— Bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać. Mam nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Był toast lampką szampana, sto lat, poczęstunek i występ artystyczny młodzieży z sekcji MDK w Działdowie.


Życzymy dużo miłości i wielu wspólnych lat życia.

Więcej w relacji video.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna