To ważna idea

2016-09-16 14:28:54 (ost. akt: 2016-09-16 14:43:39)
Podczas koncertu zaśpiewa Miłosz Gałaj

Podczas koncertu zaśpiewa Miłosz Gałaj

Autor zdjęcia: mat. archiwum artysty

I Koncert Maltański im. śp. ks. infułata Juliana Żołnierkiewicza odbędzie się 13 października 2016 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. To będzie niezwykłe wydarzenie artystyczne, jak i okazja do pomocy.
Koncert nazwaliśmy trochę przekornie bitwa tenorów, bo repertuarze operowy, operetkowym, jak i rozrywkowym zmierzą się młodzi zdolni tenorzy — Hubert Stolarski, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Mikołaj Adamczak, którym towarzyć będą wspaniałe kobiety Alicja Węgorzewska, Marcelina Beucher i Kamila Cholewińska-Ledzion. Ja mam zaszczyt poprowadzić Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Warmińskiej podczas tego koncertu — mówi Piotr Sułkowkski, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, w której odbędzie się koncert.

Tak znakomity koncert sprawia, że coraz więcej osób i instytucji deklaruje kupno biletów-cegiełek, które wspomogą dzieła maltańskie w regionie warmińsko-mazurskim: Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie oraz Dom Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku. W czwartek bilety-cegiełki kupił Konrad Nowak, prezes MPEC w Olsztynie.

— Wspieranie inicjatyw, które przynoszą innym ulgę w niedoli, jest dla mnie dość oczywiste, zwłaszcza w przypadkach, gdy stoją za nimi organizacje o takim potencjale, renomie i doświadczeniu jak Zakon Maltański — przekonuje prezes Konrad Nowak. — A jeśli dodatkowo można wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym, to na pewno warto.

sza

Bilety-cegiełki na I Koncert Maltański są do kupienia w cenie 150 zł w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ul. Partyzantów 71. Szczegóły i informacje: a.wysocka@gazetaolsztynska.pl, 500 603 603.