Mieszkańcy gminy Ełk bawili się na dożynkach

2016-09-11 10:17:47 (ost. akt: 2016-09-12 10:21:17)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami dożynki gminne w Stradunach, które odbyły się w sobotę 10 września. Były one okazją do podziękowania rolnikom za ich całoroczne trudy i ciężką pracę. A także do dobrej zabawy całymi rodzinami.
Dożynki gminy Ełk rozpoczęły się mszą świętą polową na placu przy szkole samorządowej w Stradunach. Następnie mieszkańcy i zaproszeni goście wspólnie podzielili się chlebem. Potem rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie ustawionej przy szkolnym placu wystąpiło 11 zespołów folklorystycznych - nie tylko z Polski, ale też z Litwy, Gruzji i Białorusi. Przyjazd artystów z Gruzji ma związek z planowanym podpisaniem umowy partnerskiej z gruzińską Gminą Gori, z którą to Gmina Ełk w maju tego roku oficjalnie rozpoczęła współpracę partnerską.

W trakcie dożynek nie zabrakło także różnego rodzaju konkursów, zabaw i innych atrakcji przygotowanych z myślą o całych rodzinach. Oprócz tego uczestnicy zabawy mogli spróbować pysznego gulaszu przygotowanego przez kucharza Wojciecha Charewicza, kartaczy, bigosu i innych regionalnych potraw. Oczywiście, jak co roku, specjalna komisja zdecydowała, który wieniec dożynkowy był najpiękniejszy. Natomiast mieszkańcy gminy Ełk utalentowani kulinarnie mogli wziąć udział w konkursie kulinarnym pod hasłem "Ulubiona potrawa mojej rodziny”.

- Zrobiliśmy wszystko, żeby mieszkańcy Ełk mogli bawić się wspólnie w rodzinnej i lekkiej atmosferze. Pogoda dopisała, frekwencja też - mówił w sobotę wójt gminy Ełk Tomasz Osewski. - Ten rok był ciężki dla naszych rolników, w przyszłym roku przy ustalaniu gminnego budżetu na pewno znajdą się pieniądze, by poprawić nieco ich sytuację po tegorocznych klęskach żywiołowych. Ale dzisiaj jest dzień dobrej zabawy i rodziny. Życzę wszystkim rolnikom wszystkiego dobrego i dziękuję za ich całoroczny trud.

Zabawa zakończyło się przed północą wraz z występem zespołu Summer Night.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Romek #2063278 | 213.241.*.* 11 wrz 2016 21:02

    Zabawa zabawa, a gdzie inwestycje w gminie ?????????

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)