Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Wielkie Serce. Ostatnie godziny głosowania!

2016-09-08 18:55:11 (ost. akt: 2016-11-07 20:47:04)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wspaniałych lekarzy i pielęgniarek jest w naszym regionie wielu. Ponad 200 kandydatek i kandydatów zostało zgłoszonych do tytułu Wielkie Serce. I zgłoszenia wciąż napływają. A prawie każde to kawałek historii ludzkiego życia.

Lista kandydatów do tytułu Wielkie Serce jest coraz dłuższa i liczy już ponad 240 nazwisk. Na życzenie Czytelników rozszerzyliśmy listę o ratowników medycznych. Przytaczamy jeden z listów, które otrzymaliśmy w tej sprawie.
"Niestety nie umieściliście Państwo w swoim konkursie Ratowników Medycznych, a chciałbym podziękować za uratowanie życia i zdrowia właśnie tym ludziom z Polikliniki w Olsztynie. Dzięki Pani Annie Budner, Panom Cezaremu Stefańczykowi, Mateuszowi Grażewiczowi oraz Panu Tadeuszowi — szefowi ratowników żyję i mogę cieszyć się tym życiem, dbali o mnie jak i o moją roztrzęsioną rodzinę za drzwiami w taki sposób, że strach i ból związany z wypadkiem był o wiele mniejszy. Chciałbym też podziękować lekarzom z tego oddziału, ale niestety nie jestem w stanie podać ich nazwisk i bardzo tego żałuję."

Nasz plebiscyt potrwa do 7 listopada i zostanie przeprowadzony we wszystkich powiatach w regionie. Mogą wziąć w nim udział lekarze wszystkich specjalności oraz pielęgniarki i położne. Tytuł Wielkiego Serca danego powiatu otrzyma lekarz, pielęgniarka lub położna z największą liczbą głosów w powiecie. Podkreślamy, że w głosowaniu powiatowym nie ma podziału na specjalności. Dodatkowo zostaną przyznane tytuły Wielkiego Serca na Warmii i Mazurach w kategoriach: stomatolog, okulista, ginekolog, lekarz rodzinny, chirurg, pielęgniarka i położna. Tu nie ma już dodatkowego głosowania. Tytuły otrzymają kandydaci, którzy będą mieli największą liczbę głosów w regionie (w głosowaniu w powiatach).

Wyniki plebiscytu ogłosimy 24-25 listopada na łamach tygodników lokalnych „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, na serwisach miejskich oraz gazetaolsztynska.pl i dziennikelblaski.wm.pl


Jak zgłosić kandydata do tytułu Wielkie Serce? Wystarczy wysłać imię i nazwisko lekarza, pielęgniarki lub położnej na jeden z adresów:
powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski : braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat elbląski: gazeta@dziennikelblaski.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także