Prostki podziwiały piękne wieńce

2016-09-04 18:59:11(ost. akt: 2016-09-06 23:14:18)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W niedzielę 4 września mieszkańcy Prostek świętowali na swoich dożynkach gminno-parafialnych. Święto plonów jak co roku przyozdabiały niesamowite wieńce wykonane przez mieszkanki gminy.
Mieszkańcy gminy Prostki nie mogli w niedzielę narzekać na nudę. Podczas tegorocznej edycji dożynek gminno-parafialnych była okazja do wspólnej zabawy, wysłuchania zespołów ludowych i podziwiania produktów rzemieślników z naszego regionu.

Jednak głównym punktem niedzielnych uroczystości były konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy. Zdaniem jury najlepszym był ten wykonany przez mieszanki Wiśniowa Ełckiego.

- Mamy niesamowicie utalentowane mieszkanki w Wiśniowie Ełckim - mówi pani Anna Godlewska, sołtys wsi. - Panie pracowały nad wieńcem prawie dwa tygodnie. Zasłużyły na ogromne uznanie. Jestem z nich bardzo dumna.

Główną nagrodą w konkursie był czek na 800 złotych ufundowany przez gminę Prostki. Dodatkowo, panie z Wiśniowa Ełckiego będą miały okazję zaprezentować swój wieniec na dożynkach wojewódzkich 18 września w Olsztynku.

Oprócz konkursu na placu przy prostkowskiej szkole można było pojeździć na mechanicznym byku, przejechać się tradycyjnym wozem z zaprzęgiem. Nie brakowało też atrakcji dla dzieci. Z kolei wieczorem odbyły się koncerty disco-polo.

Więcej w piątkowych "Rozmaitościach Ełckich".


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. z sąsiedniej gminy #2063986 | 83.24.*.* 12 wrz 2016 21:52

    Ten domek to istne cudo! Naprawdę ludzie mają talent. Na zdjęciach widzę zaprzęg z bryczką i konika pod siodłem. Nie mieliście kontroli "zielonych"? Bo u nas w ubiegłym roku, obrońcy zwierząt nasłali na cłowieka policję z zarzutami że konie nie pojone, że spocone i za ciężki zaprzęg.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. karolina #2059237 | 5.172.*.* 5 wrz 2016 12:50

    Zamieszczając zdjęcia, róbcie to porządnie, nie zamieszczajcie zdjęć powtarzających się, jednak ktoś czyta Wasza gazetę i ogląda zdjęcia

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz