Letni obóz z udziałem reszelskich karateków

2016-09-03 15:31:59(ost. akt: 2016-09-05 16:25:14)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: OKKK

W dniach 7-14 sierpnia odbył się obóz szkoleniowy w Solinie, w którym uczestniczyło 160 zawodniczek i zawodników z klubów - w tym 5 zawodników z Reszla. To Daria Sobczuk, Violetta Crimella, Kornel Kaleciński, Mateusz Dąbkowski i Bartek Jurkian.
Obóz rozpoczął się "minutą ciszy" poświęconą pamięci przedwcześnie zmarłego Shihan Wiesława Gwizda (5 dan). Program obozu został zrealizowany w całości, a zawodnicy oprócz specjalistycznych treningów korzystali z krytej pływalni, dyskotek, zabaw rekreacyjnych, wycieczek pieszych i autokarowych. Oczywiście nie zabrakło ogniska z pieczeniem kiełbasek i soyonary, gdzie grupy prezentowały swoje zdolności artystyczne.

Zajęcia prowadzili sensei: Andrzej Litwin (3 dan), Jarosław Kwaśniewski (2 dan), Mateusz Muniga (2 dan), Wojciech Hajduk (1 dan), Magdalena Starzec (1 dan) oraz Tomasz Misiewicz (1 dan). Zawodnicy skorzystali z okazji podniesienia swoich kwalifikacji i przystąpili do egzaminu na stopnie kyu - wszyscy zawodnicy z Reszla pozytywnie zaliczyli egzamin.

Gościem specjalnym obozu był Shihan Krzysztof Borowiec (5 dan) z Kielc, który w asyście sensei Andrzeja Litwina, Jarosława Kwaśniewskiego i Janusza Wdowiaka przeprowadził egzamin na stopnie mistrzowskie. Opiekę medyczną nad uczestnikami sprawował dr Jacek Karaś z Tarnowa. Specjalne podziękowania dla rodziców uczestniczących w obozie za pomoc i włączenie się do wspólnej zabawy.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: KARATERESZEL