Czarterem na Mazury. Nasz port lotniczy może obsłużyć rocznie pół miliona pasażerów

2016-09-01 14:19:00(ost. akt: 2016-09-01 13:55:19)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Kampania „Promocja walorów gospodarczych oraz turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego” ma zachęcić turystów do odwiedzenia naszego regionu. A odkąd mamy lotnisko w Szymanach, znacznie łatwiej jest dotrzeć na Warmię i Mazury.
Port Lotniczy Olsztyn — Mazury jest w stanie obsłużyć rocznie pół miliona pasażerów. Dziś tak liczba podróżnych brzmi nieprawdopodobnie, bo przecież plan lotniska na ten rok to 30 tys. osób, ale z prognoz wynika, że już około 2028 roku w porcie ma zostać odprawionych około 500 tys. osób.


Jednak to prognozy, a nawet tymi najlepszymi nie da się zapełnić samolotów. — Dlatego trzeba czegoś więcej — podkreśla Justyna Szostek, dyrektor biura Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. — Trzeba pokazać potencjalnym turystom, dlaczego warto do nas przylecieć. Stąd pomysł na kampanię „Promocja walorów gospodarczych oraz turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego”.

W świat przekazujemy informacje o nowej dostępności komunikacyjnej z regionem.
 Realizuje ją spółka Warmia i Mazury, zarządzająca regionalnym portem, a jej wartość wynosi 4,8 mln zł. Kampania potrwa do listopada.
To dzialanie jest jednym z elementów długofalowej akcji„ Samolotem na Mazury”, realizowanej przez WMROT i jest prowadzona wielotorowo.


— Poprzez promocję w liniach lotniczych, w formie newsletterów, artykułów w magazynach pokładowych, które wydają przewoźnicy, jak też na ich stronach — wylicza dyrektor Szostek. — Druga część kampanii obejmuje promocję w porcie lotniczym, tak aby przylatujący turysta wiedział, gdzie i co można ciekawego u nas zobaczyć. Billboardy, materiały reklamowe, które pojawiły się w lotnisku, jak również informacje o atrakcjach turystycznych regionu zamieszczone na stronie internetowej, mają mu w tym pomóc. Trzeci element kampanii jest skierowany już do mieszkańców Warmii i Mazur, Podlasia i północnej części Mazowsza, informuje, dlaczego warto korzystać z lotniska.


Mocną stroną portu mają być też czartery. — Został powołany operator regionalny, współpracujący już z prawie 30 hotelami z naszego regionu, który będzie zajmować się sprzedażą — mówi dyrektor Szostek. — W tym roku, od lipca do sierpnia, goście w wybranych hotelach mogli wykupić u rezydenta wycieczki fakultatywne po atrakcjach turystycznych regionu.

Oferta z Warmii i Mazur jest podobna do tych, które oferują biura podroży w przypadku wyjazdów na wakacje w rejon basenu Morza Śródziemnego: przylot na lotnisko, transfer do hotelu, wycieczki fakultatywne. 
Jednak na efekty działań przyjdzie poczekać do kolejnego roku, bo w turystyce nic nie dzieje się z miesiąca na miesiąc — oferty wakacyjne przygotowywane są poprzedniej jesieni.

A zainteresowanie Polską rośnie, bo jest tu bezpiecznie, ceny są przystępne, zaś jakość usług stoi na coraz wyższym poziomie. Dlatego jednym z elementów promocji lotniska i regionu są także wizyty studyjne dla dziennikarzy i touroperatorów, w tym roku m.in. z Izraela, Wielkiej Brytanii i Niemiec.


Andrzej Mielnicki

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Chyba pół miliarda ! :D #2057514 | 5.172.*.* 2 wrz 2016 07:26

  A tak serio, to najlepsi mistrzowie od marketingu nie są w stanie wyciągnąć Portu w Szymanach na prostą. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jego nieprzemyślana, fatalna wręcz lokalizacja sprawia iż jest on skazany na porażkę, to tylko kwestia czasu. I cała ta inwestycja za nasze pieniądze...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. at #2057314 | 87.205.*.* 1 wrz 2016 19:35

  Znowu olsztyńskie urzędasy wywalają pieniądze podatników na bzdury!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Olos #2057312 | 37.47.*.* 1 wrz 2016 19:32

  Zgadzam sie z tym po 30 tys rocznie przez 12 lat to i tak bedzie 360 tys ale blisko he

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Janusz,mąż Grażyny.Ojciec Alana i Dżenifer #2057201 | 83.24.*.* 1 wrz 2016 15:34

  nie przesadzajcie, niedługo z znikną z oferty loty do Monachium i do warszawy. I gdzie ten sukces? Jesteście niemiecką gazetą sympatyzującą z lewakami. Zróbcie lepiej połączenie lotnicze do mnie czyli do Myszynca, przynajmniej moje dzieci polecą gdzieś samolotem, bo mnie stać, bo ja pan u mnie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Oksi #2057186 | 83.31.*.* 1 wrz 2016 15:13

   Ja lublu port w szymany, lublu olsztyńsko gazeta, lublu swoje tipsaja i męża co mnie uderzaja!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)