Działamy z pasją lokalnie

2016-08-18 23:32:48(ost. akt: 2016-08-18 23:37:37)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Grupa nieformalna kobiet z Lipińskich Małych w gminie Prostki postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i przy pomocy stowarzyszenia Aktywnych „Stopa” w Ełku” napisać projekt na działania w swoim sołectwie. Tak to się zaczęło…
Inicjatywa „Grupa Aktywnych Kobiet” – „Spełniamy Dziecięce Marzenia” w skład której wchodzą mieszkanki sołectwa, w tym prężnie działająca pani Sołtys postanowiła zwiększyć atrakcyjność swojej wsi poprzez rozbudowę placu integracji, miejsca, które jest sukcesywnie rozbudowywane z budżetu gminy Prostki w ramach środków z funduszu sołeckiego.

- Kto nie zna lepiej potrzeb dzieci jak młode mamy, które na co dzień bardzo wspierają nasze działania - mówi p. Daniela Połtarzycka – sołtyska wsi Lipińskie Małe. – W ramach Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA, zakupiliśmy certyfikowany zestaw zabawowy. Mamy nadzieję, że to dopiero iskierka, która rozpali w nas ogień do działania – dodaje.

Do pracy w przygotowaniu placu oraz przy samym montażu chętnie stawili się mieszkańcy
w różnym wieku. Wspólna praca połączyła bardzo liczną grupę ludzi chcących pracować na rzecz dobra wspólnego. Po zakończonej pracy został zorganizowany piknik rodzinny w organizację którego włączali się chętnie mieszkańcy. Bogato zastawione stoły kusiły najmłodszych swymi smakołykami.

Wspólna zabawa to czas na rozmowę i odnowienie dawnych relacji z sąsiadami, poprzez udział w różnych konkursach i zabawach, które organizowały „dzielne mamuśki”. Był konkurs na ciasto
z jabłkami, wyścigi taczek oraz tzw. bicie piany. Tym razem bicie piany było pozytywnie postrzegane.

Wakacyjny piknik był wspaniałą okazją do spotkania na świeżym powietrzu i spędzenia wolnego czasu w towarzystwie najbliższych osób, jakimi są sąsiedzi. Mieszkańcy żywią ogromną nadzieję, że podjęte inicjatywy są dobrym zaczynem do kolejnych działań.
Grupa Aktywnych Kobiet


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz.
Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jagoda #2049480 | 88.156.*.* 20 sie 2016 00:14

    Pokazówka w celu zakorzenienia swojego miejsca pracy.Projekt, projekt kto zna znaczenie tego słowa? Robią zwykłe posiadówy za kasę UE. W 2020 się skończy kasa to i nie będzie "inicjatyw społecznych i innych pierdół. Weźta się do normalnej roboty. Tadeusz

    odpowiedz na ten komentarz

  2. pozarządowiec #2049106 | 91.210.*.* 19 sie 2016 12:30

    super inicjatywa, wielkie brawa dla mieszkańców, którzy widza cel w działaniu dla ogółu.

    odpowiedz na ten komentarz