Zignorował zakaz, znowu z promilami siadł na rower

2016-08-09 17:29:12(ost. akt: 2016-08-09 15:33:51)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Krystian Knobelzdorf

Policjanci z Reszla zatrzymali Zbigniewa R., który kierował rowerem mając ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się też, że mężczyzna posiada już prawomocny zakaz prowadzenia jednośladów do 2017 roku.
W poniedziałek (8.08) około godz. 20.50 policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego z Komisariatu Policji w Reszlu patrolując rejon miasta, na ul. Racławickiej zauważyli rowerzystę jadącego całą szerokością jezdni. Styl jazdy kierującego jednośladem wzbudził ich podejrzenie co do stanu jego trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli.

Szybko okazało się, że Zbigniew R. jest nietrzeźwy - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 57- latek posiada aktywny zakaz prowadzenia rowerów za jazdę po alkoholu wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Teraz mieszkaniec gminy Reszel odpowie nie tylko za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości ale również za złamanie zakazu sądowego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kętrzyn #2043778 | 83.137.*.* 10 sie 2016 07:35

    Brawo znowu nasza policja pokazała jaka to jest skuteczna !!! Szkoda ze jak jest zamieszanie to uciekają bo sie boja C*PY ;)

    odpowiedz na ten komentarz