500 zł za zbieranie grzybów na granicy

2016-08-03 09:12:00(ost. akt: 2016-08-02 20:41:47)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Tylko w lipcu straż graniczna zatrzymała 4 grzybiarzy i 5 turystów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-rosyjską. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.
Sezon grzybowy w pełni, mieszkańcy naszego regionu zmotywowani obfitością szlachetnych okazów ruszają na grzybobranie. To powoduje, że coraz rzadziej można natrafić na miejsca pełne szlachetnych grzybów. Wielu poszukiwaczy darów leśnego runa zapuszcza się w mniej popularne ostępy leśne, co nie zawsze kończy się wiadrami pełnymi grzybów.

W ubiegłym tygodniu patrol straży granicznej w Węgorzewie zatrzymał 2 grzybiarzy. Pierwszy z zatrzymanych grzybiarzy na pas graniczny wszedł z czystej ciekawości. Chciał zobaczyć słup graniczny, spotkał straż i dostał mandat. Następnego dnia na zaoraną część pasa drogi granicznej weszła kobieta, która zabłądziła w trakcie zbierania grzybów.

W Baniach Mazurskich zatrzymano Rosjankę, która podczas grzybobrania przekroczyła granicę z Rosji do Polski. Podobne zdarzenie miało miejsce w zasięgu terytorialnym placówki w Bezledach. Tam granicę państwową z Polski do Rosji przekroczył mieszkaniec gminy Bartoszyce.

W Gołdapi funkcjonariusze zatrzymali i ukarali mandatami karnymi obywateli Belgii. Turyści nie zastanawiali się nad konsekwencjami i weszli na pas drogi granicznej. Drugie zdarzenie miało miejsce w okolicach PSG w Barcianach. Obywatel Niemiec zwiedzając chciał pokazać swoim dzieciom jak wygląda granica polsko-rosyjska. Wszyscy, zarówno grzybiarze jak i turyści zostali ukarani mandatami karnymi.


Sezon urlopowy i grzybowy w pełni, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek i grzybobrania.


Leśne trofea naszych Czytelników [ZDJĘCIA]

W lasach prawdziwy wysyp grzybów i grzybiarzy. - Dawno nie było tak dużych zbiorów - mówią zgodnie. otrzymujemy kolejne zdjęcia obfitych zbiorów. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do przesyłania kolejnych na redakcyjnego maila: internet@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. grzybiara #2042847 | 83.6.*.* 8 sie 2016 20:53

  Nie za grzyby tylko za przekroczenie granicy. Grzyby trzeba zbierać z głową i nie chodzi o to tylko jakie zbierasz ale przede wszystkim gdzie! TIRowki też mają grzyba. Nie wszyscy ja zbierają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kris #2041948 | 81.190.*.* 6 sie 2016 22:26

   Mandaty powinny być wyższe tak minimum z 2tys. To wtedy może nie bedą łazić

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. nerwowy zenek #2040183 | 4 sie 2016 12:51

   to jest wyzwwanie dla SG złapać grzybiarza i dac mu maandat brawo naprawde ekscytujące

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Godzilla #2039835 | 31.0.*.* 4 sie 2016 01:13

    No to mają sie czym "chwalić"... zamiast kurde ustawić sobie mur czy płot jakiś na granicy z Rosją której tak zresztą nienawidzą to nie, nawet nie oznaczą tego porządnie, a do polowania na bezbronnych uczciwych grzybiarzy i turystów to pierwsi. Ciekawe jakby stado oliwkowych tam biegało drąc morde "allah akbar" czy by też tacy twardzi byli i "niepoprawni" politycznie do tego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Arek #2039247 | 217.93.*.* 3 sie 2016 11:14

     Ale jak Rosjanie lataja nad Krakowem to jest OK. Przelot bezplatny, Ha,Ha

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (6)