545 lat Rożyńska Wielkiego

2016-07-19 10:24:29(ost. akt: 2016-07-19 10:30:40)

Autor zdjęcia: Emilia Drągowska

545 drzewek 545 szt gołębi 545 szt paczek, w których będzie 545 szt maskotek 545 baloników 545 breloczków 545 batoników 545 szt lizaków 545 szt 5 złotówek. Oprócz tego uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej medale okolicznościowe dla mieszkańców i wiele wiele innych atrakcji
Towarzystwo Miłośników Ziemi Rożyńskiej jest organizatorem jubileuszu - przedsięwzięcia, promującego piękno naszej Małej Ojczyzny – Rożyńska Wielkiego. Jednym z celów naszego przedsięwzięcia jest pokazanie że mała społeczność wiejska może robić wielkie rzeczy chcemy pokazać światu że nasza miejscowość jest godna nazwy Rożyńsk Wielki. (Nasze zaproszenie dotarło już do Prezydenta Polski Andrzeja Dudy).

Również Państwo możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę. Otrzymaliśmy dotację ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie” dofinansowanego przez MRPiPS w ramach FIO oprócz tego wkładamy własne siły i środki, ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników liczymy na Państwa wsparcie, wierząc, że oprócz satysfakcji będzie to również wspaniała promocja i reklama Państwa firmy, instytucji. Można nas wesprzeć finansowo lub przekazać rzeczy na zbiórki (zbieramy pluszaki książeczki batoniki lizaki baloniki) Zbiórki są w naszej świetlicy oraz u naszych partnerów w Kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Szczepana w Rożyńsku Wielkim, GOK Prostki, Gminnej bibliotece Publicznej w Prostkach Urzędzie Gminy Prostki GOPS w Prostkach oraz w Wolontariackim Ośrodku Wsparcia w Ełku.

Jeśli ktoś by chciał nas wspomóc i tym samym przyczynić się do spełnienia założonych przez nas celów związanych z rekordem 545 będziemy bardzo wdzięczni Każdy kto chce pomóc może kontaktować się z nami email stowarzyszeniemzr@wp.pl tel. 602823384

Wsparło nas już bardzo wiele organizacji instytucji firm oraz osób indywidualnych najbardziej wsparła nas i cały czas wspiera w działaniach Teresa Krajewska Radna Województwa Warmińsko-Mazurskiego która objęła patronat honorowy nad jubileuszem wspiera i doradza. Wsparcia nie odmówiło nam od dawna współpracujące z nami koło Łowieckie Trop z Bemowa Piskiego, które jako jedne z pierwszych okazało wsparcie Prezes Koła Adam Wójcik zwrócił się do nas takimi pięknymi słowami:” Zarząd Koła TROP czuję się bardzo zaszczycony możliwością wsparcia symboliczna kwotą 545 zł. w związku ze zbliżającym się Jubileuszem Rożyńska Wielkiego, które od zawsze jak tylko wracam pamięciom było ściśle związane wieloma przedsięwzięciami realizowanymi wraz z Kołem TROP oraz jego członkami.

Tak więc w myśl zasady "Nic o Was bez Nas", nie ma możliwości by Sztandar WKŁ TROP nie stał w pierwszym szeregu podczas oficjalnych uroczystości Obchodów 545 -lecia Rożyńska Wielkiego w dniu 15.08.2016 r. Wsparcia nie odmówiło nam Nadleśnictwo Drygały wpierając nas finansowo oraz przepięknym prezentem dla nas i przyszłych pokoleń 545 szt. sadzonek drzewek.

Podczas jubileuszu poczęstunek-ciasta pomoże nam przygotować piekarnia Zorza z Prostek oraz Piekarnia Wydminy. Dostaliśmy różne gadżety z różnych firm które posłużą na nagrody w konkursach które odbędą się podczas jubileuszu.

Jubileusz rozpocznie się sesją rady gminy potem uroczystą Msza Św. Później nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej w asyście pocztu sztandarowego Koła Sygnalistów z Nadleśnictwa Drygały przy tym również zostanie wypuszczonych 545 szt. gołębi pocztowych dzięki Polskiemu Związkowi Hodowców Gołębi Pocztowych w Ełku nasza miejscowość otrzyma 545 szt. drzewek z Nadleśnictwa Drygały.

Wsparcie także okazują osoby indywidualne których ze względu na ilość nie jesteśmy wstanie wymienić. Za wszelką okazaną pomoc chociażby tą najmniejszą bardzo dziękujemy.

Atrakcje na jubileuszu to min. Występ Zespołu Ludowego Wisienki, iluzjonisty Patryka Dargiewicza Patrycja Mańko –malowanie twarzy, New Style Dance Studio Dominika Nowakowska, konkursy i zabawy dla dzieci. Będzie też wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie Historyczne Granica z Prostek Podczas jubileuszu uroczyście zaczniemy kolejny tym razem ogólnopolski projekt „WIEŚ Z SERCEM” Chcemy być pierwszą wsią w naszej gminie powiecie i województwie która przystąpi do projektu,odbędzie się pokaz Fundacji Ratujmy życie z udziałem OSP Rożyńsk Wielki i OSP Prostki.

Podczas jubileuszu będzie też można złożyć pamiątki dla przyszłych pokoleń. Każde przybyłe dziecko na jubileusz otrzyma paczkę. Wszystkich czytelników zapraszamy do udziału w konkursie „Pocztówka z okazji jubileuszu 545 lecia miejscowości Rożyńsk Wielki”. Szczegóły na profilu facebookowym 545 lat Rożyńska Wielkiego.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz.
Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: stowarzyszeniemzr

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. artur #2029466 | 83.24.*.* 19 lip 2016 17:34

  No i dodam te Ciasta przepyszne .Wszystkie bez zarzutu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. trew #2029337 | 91.94.*.* 19 lip 2016 14:15

  Szacunek dla mieszkańców i ich Proboszcza. Ludzie aktywni, skromni, gościnni, pracowici. Takich szukać ze świecą. To zasługa księdza Marka. Zazdroszczę Rozyńskowi takiego Proboszcza, ale i oni sami też są cudowni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. adam #2029310 | 83.24.*.* 19 lip 2016 13:16

  Wspaniala wieś wspaniali ludzie Cudowny Ksiądz Proboszcz ktory robi wspanialą rzecz czyli koncerty.Zamiast wchodzić jak inni kaplani w politykę Ksiądz proboszcz dzieki swoim organizacyjnym zdolnościom wypełnia kpościol nie tylko parafianami ale ludzmi ktorzy kiedyś omijali swiątynie z daleka. Takich ludzi jak w Rożynsku Wielkim ciężko dzisiaj znależć. Gratulacje i slowa szacunku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz