Torby na siedzeniach czy zdejmowanie butów... Co najbardziej irytuje podczas podróży pociągami?

2016-07-13 12:00:00(ost. akt: 2016-07-13 12:23:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Czytelnik

Głośne rozmowy, pozostawianie śmieci w przedziale lub zdejmowanie butów - to jedynie część "atrakcji", jakie podczas podróży pociągiem często serwują nam współpasażerowie. Wszystkie tego typu zachowania zostały zebrane i na ich podstawie powstał "kodeks kulturalnego podróżowania".
Jazda pociągiem zazwyczaj jest sposobem dotarcia do pracy, szkoły lub na długo wyczekiwany wypoczynek. Jednak bardzo często zdarza się tak, że zwykła podróż potrafi stać się istną drogą przez mękę, a wszystko to za sprawą... innych podróżnych.

Głośne rozmowy przez telefon, zajmowanie miejsc siedzących bagażem czy pozostawianie śmieci to tylko łagodniejsze przykłady drażniących zachowań z jakimi możemy spotkać się podczas podróży pociągiem.

Opinie dotyczące tego typu "atrakcji" postanowiło zebrać PKP Intercity. W pierwszym etapie konsultacji, przewoźnik zorganizował panel fokusowy, do którego zaproszone zostały m.in. osoby niepełnosprawne, rodziny z dziećmi, seniorzy i studenci. Drugi etap stanowiło głosowanie na najczęstsze i najbardziej uciążliwe zachowania w trakcie jazdy pociągiem, które przeprowadzono na facebookowym profilu PKP Intercity.

W głosowaniu udział wzięło ponad 3 tysiące osób. - Ponad połowę ankietowanych irytują głośne rozmowy współpodróżnych lub przez telefon. Internauci za drażniące uznali również zdejmowanie butów, pozostawianie śmieci w przedziale czy zajmowanie miejsc siedzących bagażem - mówią rzecznicy PKP Intercity.

Poza samym oddaniem głosu, część pasażerów pokusiła się o dodatkowe opisanie swoich nieprzyjemnych doświadczeń. - Pojawiły się historie pasażerów, którzy m.in. podróżowali w przedziale z osobą spożywającą posiłek typu fast food czy podróżnym, który obcinał paznokcie w trakcie jazdy - dodają przedstawiciele przewoźnika.

Panel i głosowanie były elementem akcji "Strefa kulturalnego podróżowania", która pozwoliło PKP Intercity na stworzenie "Kodeksu kulturalnego podróżowania":


- Konsultacje są cennym źródłem informacji na temat tego, co możemy zmienić, żeby podróż naszymi pociągami była jeszcze bardziej komfortowa. Kodeks kulturalnego podróżowania powstał przy uwzględnieniu zebranych opinii pasażerów. Chcemy, aby kodeks stał się częścią podróży pociągami PKP Intercity – mówi Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.


Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2026795 | 37.47.*.* 14 lip 2016 08:05

  Ludziom to ostatnio wszystko przeszkadza,to niech siedzą w domach i nie wychodzą albo kupią auta i będą jeździć jak lordy ble

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. starfucker #2026713 | 178.235.*.* 13 lip 2016 22:42

  Co to za kretyński sondaż? Tak, najlepiej siedzieć milcząc na nikogo nie zerkać, nie odzywać się, patrzeć przed siebie i nie oddychać, ku.wa ludzie trochę luzu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. ja #2026639 | 31.0.*.* 13 lip 2016 20:43

  Glosne rozmowy telefoniczne? Albo rozmowy miedzy wspolpasazerami? Masakra ludzie macie problemy. Jak sie nie podoba pociagiem to kupcie auto i nie narzekajcie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ZnAnY #2026546 | 79.189.*.* 13 lip 2016 17:47

   To wina Tuska !!!!

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Dla mnie najorsze jest to #2026448 | 89.228.*.* 13 lip 2016 15:03

    Jak na małej stacji wsiada paru młodych wieśniaczków w dresach na rauszu z piwem przyklejonym do ręki, słuchanie ich rozmów to koszmar

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)