Paweł Pasik: Życzę Jeziorakowi, by jak najszybciej podniósł się z kolan [wywiad, Z Iławy do ekstraklasy cz. 2]

2016-07-07 17:53:33(ost. akt: 2016-07-07 13:06:36)
Paweł Pasik przyjechał specjalnie do Iławy by zagrać w meczu oldbojów i odebrać od nas statuetkę "Piłkarz Jedenastki Marzeń Jezioraka Iława wg. czytelników Gazety Iławskiej i ilawa.wm"

Paweł Pasik przyjechał specjalnie do Iławy by zagrać w meczu oldbojów i odebrać od nas statuetkę "Piłkarz Jedenastki Marzeń Jezioraka Iława wg. czytelników Gazety Iławskiej i ilawa.wm"

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Kontynuujemy nasz cykl rozmów z wychowankami Jezioraka Iława, którzy zasmakowali gry w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Ma to oczywiście związek z 71-letnią historią powojennego futbolu w Iławie oraz z Memoriałem im. Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego, który pod koniec czerwca odbył się na stadionie przy ul. Sienkiewicza. Tym razem prezentujemy wywiad z Pawłem Pasikiem.
Paweł Pasik, wychowanek Jezioraka Iława ostatnio wybrany do Jedenastki Marzeń iławskiego klubu wg. czytelników ,,Gazety Iławskiej” i portalu ilawa.wm.pl, był uczestnikiem meczu oldbojów rozegranego z okazji memoriału Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego.


Pasik to jeden z wychowanków Jezioraka, który zagrał w najwyższej polskiej lidze: w 1999 roku trafił do pierwszoligowego Zagłębia Lubin. Przy okazji jego pobytu w Iławie była okazja do rozmowy.

— Jak pan trafił do iławskiego klubu?
— Moim pierwszym trenerem był Leszek Dudkiewicz i to on zachęcił mnie do treningów w iławskim klubie. Było to dość dawno temu. Grałem w SKS przy Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie. Nauczycielem wychowania fizycznego był pan Mirosław Kaniecki i to on zwrócił uwagę, że mam zdolności piłkarskie i wtedy trener Dudkiewicz zabrał mnie do klubu. Tam spędziłem kilka ładnych lat.

— Jak przebiegał transfer do Lubina?
— To dla mnie było takie niespodziewane. Grałem w Iławie w wówczas drugoligowym Jezioraku i transfer w wieku 27 lat był szczytem moich piłkarskich możliwości. Nie spodziewałem się tego. W Zagłębiu zagrałem ponad 30 spotkań i zdobyłem dwie bramki. Jestem szczęśliwy, że udało mi się zagrać w polskiej ekstraklasie. W Zagłębiu był Arkadiusz Klimek, który przecierał mi wtedy lubiński szlak. Klimek grał wtedy dobrze, otarł się nawet o reprezentację narodową. Był wiodącą postacią w polskiej ekstraklasie. Niezwykle przebojowy zawodnik. Przy transferze do Lubina pomagali mi śp. Benedykt Gac, Sylwester Cacek oraz także nieżyjący już Andrzej Umiński.

— Przebywa pan od jakiegoś czasu w Niemczech.
— Tak, teraz tam pracuję zawodowo. Chciałbym jednak wrócić do Polski. Jestem z rodziną i mieszkam w Berlinie.

— Chętnie wraca Pan do Iławy?
— Tak, to moje rodzinne miasto, mam tu swoją rodzinę, rodziców, braci, kolegów i znajomych. Chętnie zawsze przyjeżdżam na takie spotkania towarzyskie, by razem pograć z kolegami z drużyny w piłkę. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej w Iławie, gdzie grałem przez tyle lat w Jezioraku. Gra w 2 lidze to była piękna przygoda. Rywalizacja w Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze, Amicą Wronki czy Lechem Poznań to niezapomniane emocje sportowe. Życzę Jeziorakowi, by jak najszybciej podniósł się z kolan i wrócił do centralnych rozgrywek piłkarskich, albo co najmniej na poziom trzecioligowy. Serdeczne dzięki tym wszystkim, którzy wybrali mnie do Jedenastki Marzeń.

Rozmawiał Wiesław Raczkowski

Paweł Pasik
Ur. 14 maja 1972 r. pomocnik, wychowanek Jezioraka Iława. W latach 1999 – 2001 grał w polskiej ekstraklasie w Zagłębiu Lubin. Rozegrał tam 31 spotkań zdobył 2 gole. Grał także w takich klubach jak: Miedź Legnica, Petrochemia Płock, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Pomezania Malbork, GKS Wikielec, Unia Susz. Najlepsze sezony spędził w Jezioraku Iława, gdzie grał w III i II lidze.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. piknik #2023391 | 92.196.*.* 8 lip 2016 00:27

    Pa ! Pa ! Paweł P! Paweł Pasik !! Ole !

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)