Antyterroryści w Ostródzie. Z dwóch samochodów wyciągnęli dilerów i prawie trzy kilogramy narkotyków

2016-06-28 09:48:18(ost. akt: 2016-06-28 09:55:25)

Autor zdjęcia: mat. Policji Podlaskiej

Najpierw pojawiły się informacje o strzelaninie na stacji benzynowej w Ostródzie, potem okazało się, że policjanci z Białegostoku przeprowadzali akcję z pomocą olsztyńskich antyterrorystów. Teraz wiadomo, że chodziło o handel narkotykami na terenie Warmii i Mazur oraz Podlasia. Na gorącym uczynku podczas dostawy zatrzymano trzech mężczyzn i kobietę.
Do spektakularnej akcji, która zelektryzowała mieszkańców Ostródy, doszło w piątek po południu przy stacji benzynowej. Antyterroryści mieli otoczyć białe bmw, podobno padły strzały i zatrzymano trzech mężczyzn. Policjanci nie chcieli zdradzać szczegółów. Dowiedzieliśmy się jedynie, że na pewno nie padły strzały z broni palnej.

Okazało się, że akcję prowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz antyterroryści z Olsztyna. W pobliżu jednej z miejscowych stacji paliw zatrzymali w dwóch samochodach 3 mężczyzn w wieku 19, 33 i 34 lat oraz ich 24-letnią towarzyszkę.

Mundurowi zaskoczyli zatrzymanych na gorącym uczynku podczas realizacji dostawy i przekazania znacznych ilości narkotyków. Po przeszukaniu znaleźli w samochodach blisko 2,8 kg marihuany, z której można było uzyskać przeszło 5,5 tysiąca działek dilerskich o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 80 tys. zł.


Akcję policjantów poprzedziła żmudna i wnikliwa praca — od kilku miesięcy zajmowali się grupą przestępczą, która rozprowadzała narkotyki na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jeszcze tego samego dnia (w piątek) policjanci zlikwidowali plantację marihuany, którą zatrzymany wcześniej 33-latek miał w swoim mieszkaniu w Piszu. Policjanci znaleźli uprawiane w doniczkach 22 krzewy konopi.

Zatrzymani mieli przy sobie 65 tys. zł, policjanci zatrzymali pieniądze na poczet grożących im przyszłych kar. Skonfiskowano również obydwa auta użyte przez sprawców do popełnienia przestępstwa.


Cała czwórka zatrzymanych w sobotę została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Łomży, gdzie wszyscy usłyszeli zarzuty nabywania i dystrybucji znacznych ilości substancji odurzających oraz uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu.

Dodatkowo jeden z zatrzymanych (33-latek) usłyszał zarzut uprawy konopi. Za takie przestępstwa, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn oraz 24-letnia kobieta dostali policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Natomiast dwaj starsi mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Łomży zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a pracujący nad nią policjanci z Kolna, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży, nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

mat. Policja Podlaska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Senga #2018288 | 159.205.*.* 29 cze 2016 11:02

  Narkotyki to najgorsze gówno. I nie pier...cie, że w Holandii można. Ćpun to ćpun i kropka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Anonim #2018261 | 89.228.*.* 29 cze 2016 10:14

   "policjanci zatrzymali pieniądze " dopiszcie jeszcze - teraz podzielą je między sobą ...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

  2. xc #2018189 | 29 cze 2016 07:57

   w Holandii można legalnie iść do cofee shopu i zajarać dobrego zioła państwo bierze z tego podatki nie ma problemu z dilerami zioła bo jest to dostępne pali kto chce i nie ma problemu a u nas zanim nasi obywatele muszą szukać kombinować niektórzy jak wyżej wspomniano robią sobie z tego zródło dochodu bo to co nie legalne jest bardziej opłacalne i tak rodzi się patologia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. elke #2018172 | 94.254.*.* 29 cze 2016 07:15

   Dlaczego usuwacie komentarze by chronić malolata co z dupy daje? Jak nie jesteś siebie pewien to nie bierz się za dilerke. Teraz chłopaki znów muszą siedzieć.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. an #2018038 | 83.28.*.* 28 cze 2016 20:19

    Jakieś inicjały?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (9)