Bezpieczne wakacje

2016-06-26 09:30:22(ost. akt: 2016-06-26 09:32:26)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu gościły tatę kolegi Szymona – pana Piotra Cierpickiego, który pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Pan strażak udzielał wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, a przedszkolaki utrwalały sobie znajomość numerów alarmowych.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana strażaka mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały też zapoznane ze sprzętem ratującym życie. Podczas spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy.

Celem pogadanki było zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi oraz kształtowanie gotowości niesienia pomocy poszkodowanym.

Przedszkolaki i wychowawczynie serdecznie dziękują panu Piotrowi za zaangażowanie oraz ciekawe i w profesjonalny sposób przeprowadzone zajęcia!

Joanna Maksymiuk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. piona #2017141 | 188.146.*.* 27 cze 2016 13:49

    ja zawsze staram siem zeby wakacje byli bespieczne...z moimom byłał dziewczynął Martom zawsze staralismy siem robic to wszystko bespiecznie.....ale mnie zostawiała bo juz nie jestem atrakcyjny ...mam problemy ze staniem penisa....i łysieje ...do tego nie nadaję się do pracy..

    odpowiedz na ten komentarz