Akt oskarżenia w sprawie korupcji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie

2016-06-23 17:26:24(ost. akt: 2016-06-23 17:21:09)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął dziś (23 czerwca 2016) akt oskarżenia w sprawie korupcji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Aktem oskarżenia objętych zostało osiem osób.
Jednym z oskarżonych jest Władysław B., któremu zarzuca się m.in., że działając wspólnie i w porozumieniu z Tadeuszem Z. udzielił Igorowi H., (pełniącemu funkcję dyrektora jednego departamentów) korzyści majątkowej w łącznej kwocie co najmniej 20 000 zł. Sprawa dotyczyła realizacji kampanii medialno-wizerunkowej promującej żywność naturalną, tradycyjną, regionalną i lokalną.

Tym samy aktem oskarżenia objętych zostało jeszcze dwóch innych przedsiębiorców: Tadeusz Z. (zarzut analogiczny do opisanego powyżej) oraz Paweł K., któremu zarzuca się wywieranie wpływu na dwa postępowania przetargowe.

Aktem oskarżenia objęta została także Bożena W.-Z. Została ona oskarżona o to, że jako dyrektor jednego z departamentów przekroczyła swoje uprawnienia przekazując Władysławowi B. informację o kwocie, jaka była przeznaczona na realizację jednego z zamówień, czym działała na szkodę interesu publicznego, Skarbu Państwa oraz prywatnego uczestników postępowania ofertowego.

Z kolei Joannie W.-Dz., kierownikowi jednego z biur urzędu zarzucono przekroczenie uprawnień w trakcie organizowania przez urząd przetargu nieograniczonego na przeprowadzenie kampanii medialno–wizualnej imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, regionalną i lokalną oraz obsługi w zakresie przygotowania i przeprowadzenia transmisji audio-wideo na żywo Olsztyn Green Festiwal.

Ewa D., inspektor jednego z biur została oskarżona o przekroczenie swoich uprawnień w związku z organizacją i obsługą medialną II Biegu Europejskiego.

Innym oskarżonym jest Mirosław G., inspektor ds. informatyzacji Urzędu Gminy w Dywitach, którego obwinia się o przekroczenie o uprawnień w związku z organizowanym przez urząd postępowaniem przetargowym.

- Oskarżeni w toku śledztwa zasadniczo nie przyznawali się do popełnienia zarzucanych przestępstw, składali wyjaśnienia, w których albo przeczyli ustalonym w sprawie okolicznościom albo w odmienny sposób interpretowali badane w sprawie zdarzenia - informuje Zbigniew Czerwiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

źródło: olsztyn.po.gov.pl


Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jadwiga_Misiak #2015715 | 83.3.*.* 24 cze 2016 12:46

  Jeśli tak są rozdzielane unijne środki na rozwój regionu, jego społeczeństwa oraz rozwój firm, które mogą zatrudniać nowych pracowników, to ja za taki system dziękuję. Podobnie nie chcę Unii Europejskiej, która w taki sposób i na takie cele marnuje pieniądze, na które i tak wszyscy się składamy. Tylko naiwni wierzą, że te unijne dotacje biorą się niczym manna z nieba lub otrzymujemy je za nic od "dobrego wujka" . Widać Brytyjczycy poznali się na dobrodziejstwach unii dając temu wyraz wczorajszym referendum. Pewnie mieli dosyć prostowania ogórków, do odpowiedniej krzywizny, tak aby spełniały kaprysy unijnych kacyków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dudu #2015532 | 89.228.*.* 24 cze 2016 08:30

   Jest jeszcze kilka podległych urzędowi marszałkowskiemu instytucji w Olsztynie(np. te związane ze służbą zdrowia), gdzie całkiem bezkarnie dotychczas marnotrawi się publiczne pieniądze, gdzie nepotyzm kwitnie na potęgę, gdzie "ciekawe przetargi inwestycje". Panowie z CBA zajmijcie się tym proszę

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. Najbiedniejszy region w kraju #2015506 | 83.24.*.* 24 cze 2016 07:54

   a setki milionów idą w błoto na bezsensowne inwestycje i drogi z drzewami w poboczach, na których jeszcze więcej ginie ludzi. Za każdego zabitego na drzewie drogi wojewódzkiej urzędnicy powinni odpowiadać jak za zabójstwo z premedytacją.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  3. Setki milionów #2015504 | 83.24.*.* 24 cze 2016 07:51

   na podgrzewane termy czy pustawe lotnisko na totalnym zadupiu powinno być aż nadto wystarczające żeby obecną ekipę i kolesi wsadzić na długie lata.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  4. Stomilowiec #2015482 | 83.23.*.* 24 cze 2016 06:39

   To tylko czubek gory. Po zamykać powinni cały urząd POparancow. W normalnym kraju za inwestycje typu ZIMNE TERMY Urzędasy siedziały by w kryminale. Mam nadzieje Ze PIS zlikwiduje to chore województwo .

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (25)