Straż Miejska w Gołdapi jednak zostaje

2016-06-13 17:07:29(ost. akt: 2016-06-13 17:48:46)

Autor zdjęcia: Archiwum KG

Do dzisiejszego programu posiedzenia sesji Rady Miejskiej, radni z Klubu Gospodarni Razem złożyli wniosek o uchylenie uchwały w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej w Gołdapi.
„Po licznych dyskusjach i konsultacjach radnych Klubu Gospodarni Razem z mieszkańcami miasta i gminy Gołdap, zdaniem wnioskodawców panuje dość powszechna opinia wśród mieszkańców, iż rozwiązanie Straży Miejskiej może doprowadzić do obniżenia poziomu bezpieczeństwa, czystości i porządku na terenie uzdrowiska Gołdap” - czytamy w uzasadnieniu radnych.

Przypomnijmy, iż 31 marca bieżącego roku odbyło się głosowanie dotyczące rozwiązaniu SM w Gołdapi. Wtedy 10 radnych było za likwidacją, 10 przeciw likwidacji, i jeden głos wstrzymujący zadecydował o tym, że jednostka miała pozostać w naszym mieście do 30 czerwca. Dziś stało się inaczej.

Podczas poniedziałkowego głosowania 11 radnych było za uchyleniem uchwały w sprawie rozwiązania, 10 radnych było przeciw uchyleniu. Większością głosów rada zdecydowała o pozostawieniu Straży Miejskiej w Gołdapi.

Na zakończenie posiedzenia, obecny komendant SM Paweł Werchowicz podziękował radnym, którzy byli za uchyleniem uchwały, a samorządowcom, którzy głosowali przeciw, obiecał że jego jednostka będzie należycie pilnować porządku i bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. "Emil Łowca Fotoradarów" #2010377 | 83.24.*.* 13 cze 2016 22:43

  już do was jedzie. Ale bëdą jaja na tv . Już nie mogę się doczekać jak robi was w banbuko

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Billy Kid #2010180 | 88.156.*.* 13 cze 2016 18:25

   W czasach których przyszło nam żyć obyśmy nie powoływali tych straży spowrotem. Każdy likwidować, likwidować a zobaczcie co dzieje się na zachodzie a będzie jeszcze gorzej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. W Kętrzynie to w ogóle niepotrzebna #2010163 | 62.87.*.* 13 cze 2016 18:07

   tylko strata pieniędzy na nich

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  3. Prawy #2010154 | 88.156.*.* 13 cze 2016 17:53

   Brawo! Teraz czas na Olsztyn!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Też nie lubię Straży Miejskiej ale.... #2010131 | 88.156.*.* 13 cze 2016 17:38

    Ale jak widzę ludzi któzy wychodzą z psem przed moim blokiem który wali na trawnik tuz przy tabliczce zakazu, jak widzę ludzi którzy w parku nie reagują jak ich bachor wyrzuca terebkę po chipsach która fruwa po całym parku, jak widzę debila który parkuje swojego 20 lteniego gruchota na trawniku tylko dlatego że nie chce mu się przejśc 150 metrów od ogólnodostępengo parkingu bo będzie zadaleko do domu, jak widzę żuli którzy szczają mi w pod klatką i gówniarzy którzy zamiast usiąść na ławce to siadają na jej oparciu z nogami na miejscu do siedzenia to nie wiem czy dobrym pomysłem jest likwidacja tej instytucji, policja wszystkiego nie jest w stanie ogarnąć, a Straży Miejskiej ludzie nie szanują, wyzywają ich opluwają i nakręcają ich interwencje komórkami. Na zachodzie też są strażnicy miejscy w każdym mieście jednak no w Anglii ludzie nie mają prawa nagrywać ich komórkami i tam strażnicy miejscy (tzw policja miejska) posiadają broń palną jak policja a nie tak jak nasi gas i pałeczka. Ludzie ich nie lubią z prostej przyczyny : Bo piszą mandaty. Ale tak szczerze to uważam iż powinni zostać, tylko należy ich wyposażyć w broń palną jak policję, dac im uprawnienia stosowania środków przymusu bezpośredniego itd. A przede wszystkim nauczyć ludzi szacunku do SM. Ponieważ likwidacja na pewno nic nie załatwi. oki nasze społeczeństwo nie nauczy się przestrzegać podstawowych przepisów SM musi być.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)