Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Pozezdrzu

2016-06-13 13:25:02(ost. akt: 2016-06-16 16:07:04)
st. asp. R. Palczewski

st. asp. R. Palczewski

Autor zdjęcia: st. asp. R. Palczewski

Stadion sportowy w Pozezdrzu pękał w szwach w niedzielę. Wszystko za sprawą międzygminnych zawodów OSP powiatu węgorzewskiego.
W zawodach wzięło udział 173 zawodników z 10 drużyn.
— Zawody sportowo – pożarnicze oceniamy bardzo dobrze, było widać zaangażowanie i trud włożony w ich organizację— mówi prezes zwycięskiej OSP.— Liczba drużyn biorących udział w eliminacjach napawa optymizmem, a bardzo cieszy obecność aż pięciu drużyn młodzieżowych. Rywalizacja z roku na rok jest coraz bardziej zacięta i osiąganie dobrych wyników wymaga ciężkiej pracy.

—Zacięta ale czysto sportowa walka odbywała się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej złożonej z pracowników KP PSP Węgorzewo— relacjonuje st. asp. Tomasz grunwald z KP PSP w Węgorzewie.— Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami 7 x 50m i bardzo widowiskowe ćwiczenie bojowe. Tak więc licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji.

— Czujemy się bardzo dumni, pełni radości z powodu zdobycia pierwszych miejsc w klasyfikacji męskiej oraz kobiecej—mówi Andrzej Karpiej, prezes OSP Perły—. Jesteśmy szczęśliwi, że daliśmy radę stawić czoła rywalom nawet z powołaniem młodego, mniej doświadczonego w zawodach zespołu, tj. wprowadzeniem nowych strażaków do drużyny męskiej oraz kobiecej.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się druhowie z Pereł wyprzedzając kolejno strażaków ochotników z Kut, Guji, Harszu, Radziej, Buder, Węgielsztyna i Ołownika. Również wśród kobiet najlepsze okazały się druhny z Pereł, następne były reprezentantki Pozezdrza, a na trzecim stopniu podium stanęły panie z Kut, poza podium uplasowały się ochotniczki z Węgielsztyna i Radziej. Wśród drużyn młodzieżowych najlepsi okazali się chłopcy z Buder pozostawiając w tyle kolejno: Węgielsztyn, Pozezdrze i Kuty.

Doskonałe wyniki druhów i druhen z OSP Perły są efektem ciężkich przygotowań.
— Nie było łatwo ustalać terminy treningów pasujące całej drużynie ale dzięki poświęceniu, licznej kadrze i częstym spotkaniom udało nam się zrealizować plan—kontynuuje Andrzej Karpiej—. Chciałbym podziękować szczególnie: całej drużynie, mieszkańcom i Sołtysowi Pereł, władzom KP PSP w Węgorzewie oraz opiekunom drużyn: kobiecej – Agnieszce Proniewskiej i męskiej - Dariuszowi Oseredczukowi.

Po raz pierwszy na zawodach wstawiła się drużyna złożona z uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Zmierzyli się z innymi drużynami pomimo, że ich wynik nie był brany pod uwagę w klasyfikacji ogólnej zawodów.

Impreza przyciągnęła wielu widzów, którzy dopingowali swoje drużyny. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. (red.)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ad OSP #2011430 | 37.47.*.* 15 cze 2016 21:14

  Zgadza się. Że o jednakowym naliczaniu nie wspomnę. Węży nikt nie układał tak jak należy i punktów karnych nie dawali ale byli też i tacy młodzicy z mdp którzy robili to jak trzeba. Tylko po co? Nie warto...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Osp #2011216 | 94.254.*.* 15 cze 2016 13:51

  A chyba wszyscy jesteśmy ciekawi jak były liczone punkty karne w mdp... Szczególnie w bojówkach. Ustępstwa były już przy sztafetach,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. smakosz #2010899 | 46.112.*.* 14 cze 2016 21:28

   Wszystko było nawet ok. Ale grochówka była najlepsza od lat ze wszystkich zawodów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. widz #2010892 | 5.172.*.* 14 cze 2016 21:14

   Strażacy zrobili co do nich należy i żadnej jednostce nie można niczego zarzucić, zawody zostały świetnie zorganizowane... To, że byli przedstawiciele samorządów to też ok, w końcu to zawody międzygminne. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ta "mała" pomyłka ze statuetką... Tak czy inaczej strażacy, strażaczki i organizatorzy spisali się na medal:):).

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. prominent #2010812 | 46.183.*.* 14 cze 2016 18:20

    No to faktycznie niezły pasztet.. Nie ważna uczciwość, cyrk musi być

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)