Anakonda kontra niedźwiedź

2016-06-09 15:45:59 (ost. akt: 2016-06-09 15:47:23)

Autor zdjęcia: www.anakonda.do.wp.mil.p

- Rosja nie ma planów ataku na Polskę - oświadczył rosyjski ambasador przy NATO. To reakcja na zapowiedź wzmocnienia wschodniej flanki NATO, zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce i ćwiczenia Anakonda 2016, które potrwają w Polsce do 17 czerwca.
To największe ćwiczenia obronne przeprowadzone u nas po 1989 roku. Nikt tego nie mówi wprost, ale przecież wiadomo, że siły NATO ćwiczą na nich obronę przed atakiem ze strony Rosji. Także w naszym Orzyszu.
Za miesiąc czeka nas jeszcze ważniejsze wydarzenie: warszawski szczyt NATO. Najpewniej zostaną tam ogłoszone decyzje o zwiększeniu obecności wojskowej Sojuszu w północnej i wschodniej części Europy. W tym w naszym kraju. Polsce zależy przede wszystkim na obecności amerykańskiej, bo US Army to dzisiaj jedyna realna siła odstraszająca. Nieliczni krytycy amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce podnoszą, że tak naprawdę Amerykanie chcą zainstalować w Polsce system obronny własnego terytorium. Paradoksalnie, dla Polski, to akurat duży plus. Bo RP w ten sposób stanie się jednym z elementów takiego systemu.
W tym wszystkim jest jednak łyżka dziegciu. Jesienią USA będzie miała nowego prezydenta. Jeżeli zostanie nim proputinowski i ksenofobiczny Donald Trump, to będziemy mieli przerąbane. I to bardzo.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bajka o przyjaźni #2012769 | 89.228.*.* 18 cze 2016 19:18

    Bajka o przyjaźni Tuska z Putinem:Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące,w dość niewybredny sposób podtarł się zającem.Zając się potem żonie chwalił przy obiedzie:-wiesz stara,nawiązałem współpracę z niedźwiedziem.Dobre???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Trump OK! #2012767 | 89.228.*.* 18 cze 2016 19:14

    Jeśli Rosja nie ma planów ataku na Polskę,to niech pokaże swoje plany:kogo chce zaatakować,wtedy....też nie uwierzymy.Bo przecież nie miała też planów na Ukrainę ale szybciutko je stworzyła,to dla strategów nietrudne,prawda panie Putin?A prezydenta USA będą miały bodaj w grudniu,zać dużo gorsza od Trampa jest Hilary,sponsorowana przez Rosję.Trump ma interesy w USA i wie,że trzeba będzie ich bronić nie na terenie kraju lecz daleko na przedpolach,np w Polsce.A więc będzie i nas bronił.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz