„Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”

2016-06-07 12:03:37(ost. akt: 2016-06-07 12:49:42)
Młodzież z Gimnazjum w Wielbarku wraz z policjantami, wyszła na ulice swojej miejscowości aby zademonstrować swój sprzeciw wobec przemocy. Muzycznie i tanecznie, ze słowami „Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”, z hasłami na transparentach oraz symbolicznym wypuszczeniem w niebo balonów, uczniowie wraz z pedagogami pokazali, że można a nawet trzeba, mówić głośno o przeciwdziałaniu negatywnym zachowaniom wśród ludzi.
Wczoraj, 6 czerwca w południe na ulicach Wielbarka odbył się happening pod nazwą „Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”. Uczniowie z Gimnazjum wraz z Panią pedagog Iloną Górską oraz Panią psycholog Nina Musiał na placu głównym miejscowości zademonstrowali swój sprzeciw wobec przemocy rówieśniczej oraz agresji. Muzycznie i tanecznie z hasłami na transparentach oraz uśmiechem na ustach młodzież pokazała, że można sprzeciwić się negatywnym zachowaniom wśród ludzi. Do akcji, którą wielbarscy gimnazjaliści podjęli już po raz drugi włączyli się też szczycieńscy policjanci.
Młodzież stojąc w kole przekazywała sobie z rąk do rąk balony, które były symbolem radości i zrozumienia dla drugiego człowieka. Na zakończenie inicjatywy balony zostały wypuszczone w niebo aby jak najdalej ponieść myśl młodzieży, że „Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”.

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cyber-Armee #2533336 | 91.63.*.* 9 lip 2018 23:10

    55,- lat temu bylem w Wielbarku na Koloniach Letnich organizownych przez PSS SPOLEM z Olsztyna mieszkalismy w tym co na Foto budynku starej, dostojnej, pieknej Szkoly polozonej blisko szosy, umywalnie byly w piwnicy szkoly a toalety na zewnatrz i jak pamietam wyjatkoow intensywnie,, pachnaily,, choc CHLORU nie zalowano. Jadalnia byla w namiotach przy szkole. Atmosfera byla wspaniala, wokol olbrzymie komplexy lesne i kapielisko nad rzeka. Miasteczko bylo bardzo niewielkie i pamietam Budnek Kosciola, te lake po prawej od Kosciola i niektore stare pruskie kamieniczki wzdluz tej glownej ulicy. I jesli dobrze pamietam choc to uplynelo juz 55,- lat to jednym z Wychowawcow byl pozniejszy Professor chyba psychologii zwiazany z Akademia Pedagogikii Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i Uniwersytetem Warminsko-Mazurskim pan Kossakowski, ktory wowczas byl Studentem psychologii i Wychowawca a ktorego spotkalem w 1995 roku i skojarzylem po nazwisku choc nie bardzo moglem poznac po wygladzie a raczej po delikatnym zachowaniu co nieco przypomnailem . Najbardziej zapamietalem Budynek Szkoly, ktory wowczas tez robil niesamowite warzenie z racji swej imponujacej wielkosci i stylu oraz otaczajace lasy. Od tego czasu nigdy juz nie mialem okazji byc w Wielbarku a dzis mieszkam od Wielbarka w odleglosci ponad 1 200,- km a wiec juz raczej nie bedzie dane mnie tam byc. Przy okazji przesylam pozdrowienia dla Wszystkich Mieszkancow Wielbarka .

    odpowiedz na ten komentarz