Mamo, tato nie pal przy mnie proszę!

2016-06-07 14:00:00(ost. akt: 2016-06-06 18:42:01)

Autor zdjęcia: Sylwia Szczepkowska

Zespół Szkół w Janowcu Kościelnym uczestniczy w projekcie Promocja i profilaktyka chorób układu oddechowego dla mieszkańców Powiatu Nidzickiego.
1 czerwca w Zespole Szkół w Janowcu Kościelnym miały miejsce nie tylko tradycyjne obchody Dnia Dziecka, ale także akcje profilaktyczne.

Nasza szkoła w kwietniu bieżącego roku, przystąpiła do projektu realizowanego przez Powiat Nidzicki pt. Promocja i profilaktyka chorób układu oddechowego dla mieszkańców Powiatu Nidzickiego.

W ramach tego projektu realizowane są w naszej szkole dwa programy. Pierwszy- z myślą o dzieciach zagrożonych biernym paleniem i w trosce, o jakość ich życia to- program Nie pal przy mnie proszę, drugi poświęcony profilaktyce astmy oskrzelowej –Wolność oddechu. Programy te skierowane są głównie do uczniów klas I-III ich rodziców i nauczycieli.

Właśnie w ramach tych programów 1 czerwca w naszej szkole zorganizowano marsz antynikotynowy pod hasłem- Mamo, tato nie pal przy mnie proszę.
Uczniowie mocno zaangażowali się w akcję przygotowując już kilka dni wcześniej plakaty z hasłami promującymi modę na niepalenie (np. Kto nie pali jest na fali!; Hej palaczu powiedź nam, czemu zdrowie niszczysz sobie sam!; Tytoń to zła rzecz, powiedź tytoniowi precz!).

Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele wyruszyli ulicami naszej miejscowości na stadion w Kucach odwiedzając główne miejsca Janowca Kościelnego. W akcję zaangażował się również ksiądz proboszcz naszej parafii Jacek Lubiński, który również wziął udział w marszu a także udostępnił nam sprzęt nagłaśniający, za co serdecznie dziękujemy.

Po powrocie do szkoły rodzice uczniów wzięli udział w pogadance na temat astmy oskrzelowej, otrzymali również ulotki na temat projektu i obejrzeli film, dzięki któremu uzyskali szersze informacje o chorobie, jej charakterystycznych objawach oraz o znaczeniu wczesnego rozpoznania astmy u dzieci.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsjk