Kontrowersje ws. Kortowiady: Studenci odpowiadają radnym

2016-06-06 19:00:27(ost. akt: 2017-05-19 13:27:27)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

- Radni zapomnieli, że też byli studentami - tak przedstawiciele samorządu studenckiego komentują zarzuty radnych Prawa i Sprawiedliwości, wobec organizacji Kortowiady .
W ubiegłym tygodniu olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali organizację tegorocznej Kortowiady. Wśród zarzutów znalazły się m. in. te dotyczące ilości interwencji służb porządkowych i że studenci w trakcie świętowania spożywają alkohol w miejscach, w których nie można tego robić.

Stanowisko radnych oburzyło Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego i samych studentów. Dlatego też samorząd postanowił zareagować w sposób oficjalny i wysłał do przewodniczącej Rady Miasta Haliny Ciunel oficjalne pismo, w którym odnosi się do zarzutów radnych prawicy.Swoje stanowisko zajął również Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.


- Chcieliśmy się ustosunkować do słów, które padły z ust radnych. Nie możemy tego tak zostawić, bo Kortowiada jest naszym dzieckiem. Spełnia ona wszystkie wymagania służb porządkowych - mówi Patryk Ratajczak, rzecznik RUSS UWM - Wydaje nam się, że radni zapomnieli, że kiedyś też byli studentami - dodaje.

kraw


Komentarze (54) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KRR. #2028672 | 178.36.*.* 18 lip 2016 07:06

  PIS. jest chory jak ich przewodniczący . Razem z mocherami i ojcem R. chcą stworzyć państwo .........??? Pracuje od lat w Niemczech tam piwo nie jest traktowane jak alkohol , ale stare pierniki wychowankowie postkomunistycznej ideologi wszystkiego zabroniliby młodym ludziom , bo sami już nie wiele mogą. Ale nawet dinozaury też kiedyś wymarły . IDZIE NOWE .

  odpowiedz na ten komentarz

 2. anty-NWO #2006649 | 5.172.*.* 7 cze 2016 21:26

  najlepiej niech pisiory i studenty zniszczą sie nawzajem bo jedni i drudzy siebie warci i to będzie najlepsze wyjście pozdro bez odbioru

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Perem #2006436 | 88.156.*.* 7 cze 2016 15:20

  Pis idąc na wojne ze studentami strzela sobie w noge.. i to ostro..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Maro #2006393 | 46.112.*.* 7 cze 2016 14:05

   A co zamiast Kortowiady zaproponuje pani Przewodnicząca??? Może procesję - najlepiej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. asd #2006374 | 83.3.*.* 7 cze 2016 13:29

    studiowało się na kortowie i pewnie - obecne kortowiady to nie to co kiedyś nie ma mowy atmosfera tamtych lat już nie wróci...ale wszystko się w koło zmienia, świat idzie do przodu teraz młodzież bawi się trochę inaczej choć konkursy gry i zabawy zostały te same...ale najazd ludzi z zewnątrz robi swoje i jak sobie tak wspomnę te dawne czasy to zawsze na górce były spiny między miejscowymi a studentami...to nigdy nie była impreza typowo studencka - zawsze było pewno liceum bądź osób którzy studia już dawno i wojsko mają za sobą...i jeśli uważacie, że tylko studenci zaczepiają to proponuję wyjść komuś z zatorza na jaroty wieczorem...bądź odwrotnie i niech mi nikt nie wmówi, że 3 kolesi pod sklepem go nie zaczepi...powtarzam zawsze i wszędzie są ludzie i taborety nic i nikt tego nie zmieni...takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić...za rok po prostu studenci muszą zaprosić biskupa aby poświęcił całą ta imprezę odprawił mszę na górce i naprawdę nie będzie tego tematu..ktoś szuka sensacji a ludzie się na to złapali...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (54)