Dzień Dziecka [zdjęcia]

2016-06-01 17:55:41(ost. akt: 2016-06-01 17:59:03)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Lidzbarku były nader barwne, obfitujące w ciekawe wydarzenia i – co najważniejsze – radujące serca najmłodszych. Obok festynu zorganizowanego w zeszłą niedzielę (29 maja) w Parku Rekreacyjnym nad Małym Jeziorkiem, 1 czerwca odbyły się zabawy, wycieczki, pokazy animacyjno-edukacyjne i seanse filmowe przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku oraz czynnych współpracowników tej instytucji.

W programie wydarzenia uczestniczyły, obok najmłodszych z Lidzbarka, także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gródkach. Bohaterowie święta Dnia Dziecka skorzystali z wycieczki po "Magicznym Lidzbarku" poznając chociażby miejscowe Muzeum Straży Pożarnej (ten punkt programu nazywał się "W poszukiwaniu strażaka Henia") gdzie przy okazji pokazano też najnowszy sprzęt bojowy lidzbarskiej straży. Najmłodsi mogli też obejrzeć wystawę etnograficzą "Naszej Chaty Niskie Progi" zapoznając się z dawnymi tradycjami i zabawami. Na koniec atrakcji nazwanej "Powrót do przeszłości" dzieci, wzorem swoich równieśników z końca XIX wieku, przygotowały laleczki ze słomy.

Nie zabrakło również zabaw animacyjnych na świeżym powietrzu – ten punkt programu, zrealizowany na lidzbarskim Orliku, przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dla młodej wrazliwości istotny jest także kontakt ze sztuką widzianą od strony jej powstawania – pod kierunkiem akwarelisty Karola Afeltowicza i instruktorów z domu kultury dzieci malowały pejzaże "Zaczarowanego Lidzbarka" – powstały prace na naprawdę wysokim poziomie!

Ostatnim składnikiem lidzbarskich obchodów Dnia Dziecka były seanse filmowe – na dużym ekranie zabawiali najmłodszych Bolek i Lolek. Tego dnia zabawa szła więc w parze z nauką. Było wspaniale.

Katarzyna BorowskaCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna