Zakończyła się dobra passa Gimnazjum w Prostkach

2016-05-31 10:01:59(ost. akt: 2016-05-31 10:10:57)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

Po trzech rundach przez, które piłkarze Publicznego Gimnazjum w Prostkach przeszli i doszli do upragnionego Finału Makroregionalnego Coca Cola Cup w Warszawie, tam właśnie zostali zatrzymani i skończyli rozgrywki w fazie grupowej.
W swojej grupie zawodnicy PG Prostki musieli zmierzyć się z Gimnazjum nr 48 z Warszawy, Gimnazjum Nr 1 z Koronowa oraz Gimnazjum z Zambrowa. W pierwszym meczu dość łatwo zawodnicy ulegli gospodarzom z Warszawy 0:7. Po tej przegranej był mecz o wszystko z Koronowem, mimo prowadzenia 1:0 rywalom udało się wyrównać do przerwy i po tej bramce wbić nam jeszcze cztery gole w drugiej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 1:5. W kolejnym starciu z Zambrowem mimo prowadzenia 4:3 stracone dwie bramki po kontrach przeciwnika ustaliły końcowy rezultat na 4:5.

Piękna przygoda drużyny Publicznego Gimnazjum w Prostkach w Coca Cola Cup 2016 zakończyła się dopiero w Finale Makroregionalnym. Zajęcie miejsca w pierwszej czwórce wśród 139 gimnazjów z województwa Warmińsko- Mazurskiego obok gimnazjów z Olsztyna, Ostródy i Elbląga jest ogromnym sukcesem podopiecznych Jakuba Lasoty. Cała szkoła jest dumna z postawy w tych rozgrywkach. Za sam awans zawodnicy wygrali stroje marki Adidas do własnego użytku a trener otrzymał koszulkę sportową.

Skład PG Prostki: Mateusz Pieloch(K), Hubert Chaponiuk, Dawid Kondratowicz(1gol), Bartosz Iżbicki(1gol), Marcin Kozikowski(2gole), Szymon Gotowt(1gol), Dawid Borczuch, Adam Karwowski, Miłosz Zyskowski i Mateusz Ziółkowski.

Wielki podziękowania dla Pana Wójta Gminy Prostki Mirosława Orłowskiego, dla Biura Obsługi Ekonomicznej Szkól za sfinansowanie transportu. Dyrektorowi Publicznego Gimnazjum w Prostkach Markowi Duchnowskiemu za pomoc, doping i wielką wiarę w drużynę.
Ze sportowym pozdrowieniem Jakub Lasota


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij