VIS a odprawy graniczne na przejściach z Federacją Rosyjską

2016-05-17 17:12:09 (ost. akt: 2016-05-17 17:13:30)

Autor zdjęcia: mat. pras. WMOSG

Po włączeniu Rosji do Wizowego Systemu Informacyjnego (VIS) straż graniczna zorganizowała w Grzechotkach kolejne warsztaty dotyczące nowych zasad odpraw granicznych podróżnych.
13 maja w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach odbyły się kolejne warsztaty dotyczące funkcjonowania Wizowego Systemu Informacyjnego VIS. W spotkaniu wzięli udział: Marcin Nosal, konsul generalny RP w Kaliningradzie wraz z konsulami wizowymi oraz komendant Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG Tomasz Semeniuk wraz z funkcjonariuszami W-MOSG.

Podczas warsztatów omówiono dokonywanie odpraw granicznych podróżnych na przejściach granicznych z Federacją Rosyjską po włączeniu obszaru tego państwa do Wizowego Systemu Informacyjnego (VIS). Zaprezentowano tryb dokonywania odpraw granicznych z wykorzystaniem dostępnych systemów teleinformatycznych straży granicznej, przede wszystkim pokazano sprzęt do odczytu danych alfanumerycznych oraz biometrycznych od osób przekraczających granicę państwową, posiadających dokumenty podróży zawierające wizy biometryczne zarejestrowane w Wizowym Systemie Informacyjnym.

Warsztaty pozwoliły na wymianę doświadczeń z zakresu jednolitej polityki wizowej, zarówno ze strony przedstawicieli służby konsularnej, jak i straży granicznej.

mat. WMOSG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dawid #1995471 | 94.254.*.* 18 maj 2016 19:42

    A co z ostatnią "aferą" łapòwkarską po rosyjskiej stronie naa przejściu w gronowie?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)