Spokojna podróż w Strefie Ciszy. PKP podsumowuje miesiąc od wprowadzenia nowej usługi

2016-05-17 13:45:28(ost. akt: 2016-05-17 13:51:45)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Mija miesiąc od wprowadzenia specjalnej Strefy Ciszy w pociągach Pendolino. Jest to obszar dla podróżnych, którzy potrzebują ciszy i spokoju. Ze zmian skorzystało już około 30 tysięcy podróżnych.
Pilotaż Strefy Ciszy został wprowadzony na dwa miesiące w połowie kwietnia. Jest to wagon przeznaczony dla osób, które potrzebują ciszy podczas podróży i szanują spokój innych współpasażerów. Wydzielona część oznaczona jest specjalną naklejką. Dodatkowo zawieszki na drzwiach przypominają o niej.

Strefy Ciszy już od kilku lat funkcjonują w Austrii, Czechach czy w Niemczech. Przez dwa miesiące PKP będzie sprawdzało zainteresowanie pasażerów tą usługą. W tym czasie zostaną przeprowadzone badania wśród podróżnych i konduktorów. Na stronie internetowej dostępna jest również ankieta, w której można oceniać pomysł.

- Pierwsze tygodnie to czas zbierania uwag: rozmawiamy z konduktorami, gromadzimy opinie podróżnych oraz pytamy internautów o to, co sądzą o usłudze - mówi Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Co ciekawe, pierwsze wyniki wskazują, że wciąż mamy obawy przed zwróceniem uwagi współpasażerom, którzy nie przestrzegają reguł wyznaczonych w strefie – wyjaśnia.

Dlatego kupując bilet zarówno w kasie, jak i w internecie, należy zapoznać się z regułami obowiązującymi w przedziale. Przez miesiąc od wprowadzenia strefy, z usługi skorzystało około 30 tysięcy podróżnych. Ponad 74 procent z nich kupuje bilety do Strefy Ciszy w internecie.