Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

2016-04-27 20:01:01(ost. akt: 2016-04-27 20:03:52)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbył się apel „Nie pozwólmy zginąć przyrodzie” podsumowujący działania w ramach Tygodnia dla Ziemi. Uczniowie z klasy IIIb, Va, VIa i VIb przygotowali krótkie scenki, wiersze, reklamę ekologiczną, piosenki zachęcające do poszanowania naszej planety.
Uczniowie w naszej szkole już od najmłodszych lat uczą się, że za to, jak wygląda Ziemia ponosi odpowiedzialność każdy z nas i tę wiedzę przekazywali w czasie uroczystości swoim koleżankom i kolegom. Zachęcali do segregowania odpadów, podpowiadali, co można zrobić, by „Ziemia była zawsze kolorowa, złota zbożami i grająca pszczołami”. Udowodnili, że to wszystko nie jest trudne. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali, co warto zapamiętać: „Ziemia jest tylko jedna i nasza szkoła o tym wie. Ziemia jest tylko jedna! Śpiewajmy głośno, by świat wiedział, że Ziemia jest tylko jedna!”

Tego dnia podsumowano konkursy ekologiczne trwające cały rok szkolny – zbiórkę makulatury i zużytych baterii oraz konkursy związane z Dniem Ziemi. Najlepsi „zbieracze” surowców wtórnych otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Najwięcej makulatury zebrała Klaudia Janowska – 491 kg, najwięcej zużytych baterii Amelia Głowacka -11,87 kg.

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliony ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. To, jak wygląda Ziemia, zależy ode mnie i od ciebie. Jeśli to nie my zaczniemy zmieniać, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?
Uroczystość szkolną przygotowały Joanna Piskosz i Edyta Pyrczak, dekorację - Dorota Borejko.
Joanna Piskosz

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona z Martusią suchą waginą #1983527 | 188.146.*.* 28 kwi 2016 13:29

    jak my lubim takie dni...dzień ziami...Marta jusz wróciła z zagramanicy i mnie rogi zeszły...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)