Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w ZSB

2016-04-19 09:54:44(ost. akt: 2016-04-19 10:06:59)
Zespół Szkół Budowlanych od 2009 r. uczestniczy w ogólnopolskim programie „Katyń....ocalić od zapomnienia”, którego celem jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej.
W 2010 roku na terenie szkoły, posadzony został jeden z 21.857 Dębów Pamięci, które miały upamiętnić liczbę zamordowanych polskich oficerów. W kolejnych latach, w ramach obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej, odsłonięto tablicę pamiątkową oraz wkopano urnę z ziemią z Katynia.

Jak co roku w obchodach uczestniczył Starosta Braniewski Leszek Dziąg, Dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej płk dypl. Jacek Ostrowski, dyrekcja szkoły wraz z kadrą pedagogiczną i uczniowie. Po wysłuchaniu krótkiej informacji o Wydarzeniach Katyńskich goście, kadra pedagogiczna oraz uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod obeliskiem poświęconym poległemu w Katyniu por. Antoniemu Paprocie.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna