I Lidzbarskie Spotkania z Poezją [zdjęcia]

2016-04-16 17:00:00(ost. akt: 2016-04-15 23:15:47)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

Literatura piękna powraca do Lidzbarka! Pierwszym etapem jej powrotu był konkurs recytatorski "I Lidzbarskie Spotkania z Poezją", którego finał odbył się w zeszły piątek w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych (w dwóch kategoriach wiekowych) oraz gimnazjalistów z Lidzbarka i okolic. Uczestnicy licznie stawili się na eliminacje, które trwały przeszło dwie godziny i charakteryzowały się wysokim poziomem – zarówno pod względem doboru treści przez dzieci i młodzież, jak i ich scenicznej prezentacji. Wystąpienia oceniało specjalnie powołane jury, w którego skład wchodzili poeci i pisarze (między innymi z Działdowskiej Kuźni Słowa) oraz nauczyciele poloniści: Hanka Górska-Frączek (przewodnicząca), Teresa Romańska i Zbigniew Rzeszutko. Laureatom konkursu wręczono dyplomy i wyróżnienia, a także nagrody książkowe. Nagrodzenie zostali:

szkoła podstawowa, klasy I-III
1. Olga Nowińska
2. Zofia Kryszkiewicz
3. Nina Sosnowska
wyróżnienie: Nikola Stenkel

szkoła podstawowa, klasy IV-VI
1. Małgorzata Tucholska
2. Julia Waleszkowska
3. Julia Lisicka
wyróżnienie: Natalia Kacprzak

gimnazjum
1. Julia Wagławska
2. Paulina Zaborek
3. Żaneta Puczyńska
wyróżnienie: Paulina Gorczyca

Ze względu na duże zainteresowanie zarówno uczestników jak i widzów, konkurs recytatorski będzie miał drugą edycję – tym razem na stopniu powiatowym. Odbędzie się ona 13 maja o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Działdowie.
Lidzbarski ośrodek kultury zaprasza także na Powiatowy Konkurs Literacki "Krajobrazy Słowa" przeznaczony dla początkujących twórców poezji i prozy – z finałem 20 maja w Lidzbarku. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia można znaleźć pod adresem: www.mgoklidzbark.com (zakładka "konkursy").

Katarzyna BorowskaCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. można znaleźć pod adresem: #1978411 | 5.172.*.* 19 kwi 2016 09:23

    a co można znaleźć w zakładce "projekty"? Pani dyr... pani czas już minął. Rok pracy a wodotrysków nie ma- tylko niespełniona staruszka przebiera się na scenie... Wstyd

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Marzanna Bielecka-Maćkowiak #1977980 | 83.6.*.* 18 kwi 2016 12:47

    Uprzejmie informuję, że organizatorem etapu powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją" w dniu 13 maja br. jest Miejski Dom Kultury w Działdowie, który zajmuje się propagowaniem tego konkursu w województwie od osiemnastu lat. Stwierdzenie, że cyt.: "Ze względu na duże zainteresowanie (...) konkurs recytatorski będzie miał drugą edycję - tym razem na stopniu powiatowym (...) w Miejskim Domu Kultury w Działdowie brzmi, jakby MGOK w Lidzbarku organizował ten drugi etap, co jest stwierdzeniem co najmniej niefortunnym. Bardzo dziękuję, że Ośrodek Kultury w Lidzbarku po raz pierwszy dołączył się do udziału w tym wydarzeniu, dzięki czemu utalentowana młodzież z Lidzbarka będzie mogła reprezentować swoje miasto na dalszych etapach konkursu, który ma swój finał w Olsztynie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)