W obwodzie kaliningradzkim mówili o skarbach Warmii i Mazur

2016-04-13 12:41:15(ost. akt: 2016-04-13 12:41:19)

Autor zdjęcia: WWiM

7-9 kwietnia w Kaliningradzie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne Jantur. Na targach bogatą ofertę zaprezentowały przedstawiciele Olsztyna i Elbląga. Uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniach, prezentacjach czy wycieczkach.
Przed targami zorganizowano workshop, czyli spotkania stolikowe. W Rybnej Birży wystawy zaprezentowało aż 25 przedstawicieli z całej Polski, w tym 19 z Warmii i Mazur. Na te spotkania przybyło ponad 30 przedstawicieli z branży turystycznej. Skutkowało to podpisaniem wielu kontraktów.

Na Targach Turystycznych Jantur bogatą ofertę przedstawiły miasta Olsztyn i Elbląg. Przyszli turyści zainteresowani byli głównie ofertą spa, cennikami usług, wypoczynkiem na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich, a także rejsami Kanałem Elbląskim. Pojawiały się też pytania dotyczące wiz i zezwoleń w ramach małego ruchu granicznego.

Rosjanie zainteresowani także byli atrakcjami Warmii i Mazur, możliwościami spędzenia urlopu aktywnie, rozrywkami dla całej rodziny, imprezami kulturalnymi oraz ofertami przygotowanymi dla dzieci, młodzieży i grup sportowych.

Wszyscy uczestnicy targów mogli wziąć udział w prezentacjach, wycieczkach po Obwodzie Kaliningradzkim oraz degustacji produktów regionalnych przygotowanych przez Elbląski Klaster Turystyczny.


Źródło: WWiM