Obywatelskie zatrzymanie w Mazuchówce

2016-04-11 11:18:47(ost. akt: 2016-04-11 11:22:10)
Kierowca osobowego auta, mieszkaniec powiatu bielskiego, ujął w miejscowości Mazuchówka pijanego kierowcę, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Widząc manewry, jakie wykonywał na drodze kierowca hyundaia zareagował, zabrał kluczyki i wezwał patrol policji. Pijanym kierowcą okazał się 62-letni mieszkaniec gminy Kruklanki. Niebawem odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu utrata uprawnień i kara pozbawienia wolności do lat 2.
W niedzielę około godziny 22. oficer dyżurny giżyckiej komendy odebrał zgłoszenie od kierowcy jadącego przez miejscowość Mazuchówka (gmina Wydminy), o tym że dojechał swoim samochodem do jadącego w tym samym kierunku samochodu osobowego marki Hyundai Santa Fe. Kierujący tym autem jechał całą szerokością drogi, od pobocza do pobocza. Mężczyzna nie mógł wyprzedzić auta, pomimo dawania sygnałów światłami, na które kierowca hyundaia i tak nie reagował. Widząc tą sytuację mężczyzna od razu zorientował się, że kierowca poprzedzającego go samochodu najwyraźniej jest pod wpływem alkoholu i z tego też powodu powiadomił policjantów, podając dokładne miejsce swojej lokalizacji, jadąc dalej za tym samochodem.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący hyundaiem w miejscowości Mazuchówka skręcił w kierunku miejscowości Sołtmany. W pewnym momencie zjechał z drogi asfaltowej i jechał drogami polnymi, po czym kierowca hyundaia ponownie wrócił na asfalt.

Po kilku minutach pirackiej jazdy, hyundai zatrzymał się na prawym poboczu jezdni, otworzyły się drzwi od strony kierowcy i z pojazdu zza kierownicy wysiadł starszy mężczyzna. Zgłaszający również zatrzymał swój samochód, podszedł do niego kierowca hyundaia, wyraźnie było czuć od niego alkohol. Mężczyzna przyznał się, że jest pijani i nie ma przy sobie dokumentów. W aucie siedział drugi mężczyzna na fotelu pasażera, który również był pod wpływem alkoholu.

Aby uniemożliwić dalszą jazdę, zgłaszający wyjął ze stacyjki kluczyki. Ponownie zadzwonił na policję, podając swoją aktualną lokalizację oraz poinformował oficera dyżurnego o tym, że udaremnił dalszą jazdę pijanego kierowcy.

Funkcjonariusze obu mężczyzn przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie zostało przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie. U kierującego hyundaiem 62-latka badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 52-letni pasażer również został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, u niego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie, mężczyzna podczas interwencji był agresywny, wulgarny i arogancki wobec funkcjonariuszy oraz utrudniał wykonywanie obowiązków służbowych. W rozmowie z mężczyznami, funkcjonariusze ustalili, że obaj wspólnie biesiadowali. Właściciel samochodu Mirosław W. poprosił kolegę o to, aby ten zawiózł go do domu, ponieważ sam nie był w stanie prowadzić auta.

W najbliższym czasie 62-latek odpowie za przestępstwo.

Dzięki godnej naśladowania postawie wyeliminowano z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

KWP Olsztyn, ich/in

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tr #2177010 | 31.135.*.* 8 lut 2017 04:15

  mówiąc krótko podkablował a mógł również uniemożliwić dalszą jazdę nie wzywając policji wzywając milicji.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. maniek #1974883 | 178.43.*.* 13 kwi 2016 08:10

  Czyli wynika z tego że każdy kto chce ma prawo sobie podejść gdy siedzę w aucie i zabrać mi kluczyki? Rozumiem że w sytuacji gdyby kierowca okazał się trzeźwy to ten co wezwał policję dostałby mandat za bezpodstawne wezwanie policji a trzeźwy kierowca miałby podstawy do procesu cywilnego?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec #1974303 | 77.79.*.* 12 kwi 2016 11:11

  Brawo !!! Bardzo dobra postawa tego Pana co zatrzymał tych pijaków !!! Wszyscy powinni brać przykład z takiej postawy !!! A ci 2 pijani panowie powinni dostać dożywotni zakaz prowadzenia samochodów !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. a można było #1974055 | 89.229.*.* 11 kwi 2016 21:21

  puścić głupka może sam by się wyeliminował..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kierowca #1974051 | 31.135.*.* 11 kwi 2016 21:10

   ORMO czuwa!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (7)