Przeboje polskiego Lennona ze Szczytna śpiewała cała Polska

2016-04-07 18:52:53(ost. akt: 2016-04-09 18:19:05)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Krzysztof Klenczon był legendą polskiej piosenki. Jego przeboje znała i śpiewała cała Polska, choć nie od razu ujawnił swoje zdolności muzyczne.
Jak wspominają koledzy z lat młodości, Klenczon nie od razu ujawnił swoje zdolności muzyczne. Józef Drozdowicz ze Szczytna: — Uczyłem się z Krzyśkiem od pierwszej klasy do matury! Jak go wspominam? Fajny kolega, łączył nas głównie sport, piłka ręczna, koszykówka, a muzykował z innymi. Wesoły a zarazem nieśmiały, zamknięty w sobie, jakby ukrywał jakąś tajemnicę. Pamiętam, jak zaśpiewał na zakończenie siódmej klasy. Dopiero wtedy poznałem go z tej strony!

Krzysztof Klenczon był kompozytorem największych przebojów Czerwonych Gitar: Taka jak ty, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Gdy kiedyś znów zawołam cię, Kwiaty we włosach, Powiedz stary gdzieś ty był, Jesień idzie przez park i Trzech Koron: 10 w skali Beauforta, Port, Czyjaś dziewczyna, Natalie-piękniejszy świat. W latach 70 wyjechał na stałe do Stanów Zjednoczonych, gdzie komponował, nagrywał i występował, a przez chwilę był taksówkarzem i portierem w hotelu.

Jaki był Krzysztof Klenczon? Jaką karierę poświęcił dla muzyki? Jak wspominają go znajomi o tym przeczytacie w piątkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Gazeta dostępna również w formie PDF na stronie KupGazete.pl.
Czytaj e-wydanie


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adamos #1971470 | 37.8.*.* 8 kwi 2016 11:12

  Był legendą, a nie "był legenda". Jak już poprawiacie swój artykuł to róbcie to porządnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Z"Ukosa" #1971115 | 217.99.*.* 7 kwi 2016 21:26

   Tworzyłeś i śpiewałeś dla naszych serc. ..sprawiałeś że nasze młodzieńcze życie było pełne romantyzmu i nadziei .Dziękujemy...dziękujemy ..dziękujemy.!

   Ocena komentarza: warty uwagi (29) odpowiedz na ten komentarz