Głupi żart 63-letniego "samobójcy"

2016-04-07 18:00:00 (ost. akt: 2016-04-07 17:58:00)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Idę się zabić! Takie zgłoszenie otrzymali kętrzyńscy policjanci. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych ani powiedzieć gdzie mieszka. Policjanci zlokalizowali, że osoba która dzwoniła najprawdopodobniej przebywa w lesie nieopodal jednej z miejscowości w gm. Srokowo.
Wielokrotnie na numery alarmowe 997 i 112 zdarzają się telefony, które niepotrzebnie blokują linię alarmową, np.: głuche telefony, telefony wykonane dla żartu czy pomyłki telefonicznej.

Do takich interwencji należy zaliczyć zgłoszenie mieszkańca gminy Srokowo. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że idzie popełnić samobójstwo. Nie chciał się przedstawić oraz powiedzieć gdzie mieszka. Funkcjonariusze natychmiast włączyli lokalizator, który wskazał, że osoba dzwoniąca przebywa w rejonie miejscowości Wyskok w gm. Srokowo najprawdopodobniej w lesie.

Policjanci powiadomili o całym zdarzeniu również Placówkę Straży Granicznej w Barcianach, Nadleśnictwo Srokowo, a także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie. Wielokrotnie również dyżurny kętrzyńskich policjantów próbował nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną jednak nikt nie odbierał połączeń.

Funkcjonariusze ustalili, że w 2012 roku jeden z mężczyzn, który był przesłuchiwany przez policjantów z wydziału kryminalnego podawał właśnie ten numer kontaktowy. Jak się okazało właścicielem był mieszkaniec gm. Srokowo. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Jak się okazało w mieszkaniu funkcjonariusze zastali bardzo rozbawionego całą sytuacją pijanego 63-letniego mężczyznę. To właśnie Zbigniew P. dla żartów i zabawy powiadomił policjantów. Mieszkaniec gm. Srokowo zadowolony pytał policjantów ile będzie kosztował go ten żart i prosił o łagodny wymiar kary.

Każde takie bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji użyteczności publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym.

Jest to wykroczenie z art. 66 § 1 KW. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 1500 zł.

Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, z którą dzwonisz, wymaga interwencji policji.
KWP

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nke #1976772 | 91.199.*.* 15 kwi 2016 17:29

  to była próba lokalnego szczytu co oni NATO i indywidualny dzień 63 latka. BRAWO TY...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. anna #1971100 | 89.228.*.* 7 kwi 2016 21:14

  Głupota kosztuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. 63 latek z rozumem 5-latka #1971027 | 81.190.*.* 7 kwi 2016 19:40

  63 latek z rozumem 5-latka

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz