Lista placówek medycznych czynnych w święta. Numery telefonów, adresy i porady

2016-03-26 08:00:00(ost. akt: 2016-03-25 17:25:04)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Gdzie szukać pomocy nocą i w święta? Sprawdź numery telefonów i adresy szpitali, izb przyjęć, oddziałów ratunkowych w województwie warmińsko-mazurskim. Przypominamy również podstawowe numery alarmowe.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8:00 do 8:00 dnia następnego.

Ubezpieczeni - w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia - mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać np. u swojego lekarza rodzinnego.


Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania.

Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych,
w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) lub telefonicznie. W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18:00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego - 999 lub 112.

Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.Szpitale i przychodnie zdrowia, poradnie lekarskie, lekarze specjaliści. Apteki oraz sklepy ze sprzętem medycznym - wszystko zebrane w jednym miejscu do Twojej dyspozycji! >>>> Kliknij tutaj i przejdź do katalogu!


Wzywając pomocy, dzwoń pod numer alarmowy 112. Podaj możliwie dokładny adres, gdzie miało miejsce zdarzenie (jeśli nie znasz adresu, podaj charakterystyczne punkty, elementy krajobrazu itp.). Co się stało: ilu jest poszkodowanych, w jakim są stanie, czy oddychają, czy są przytomni, jakie mają obrażenia

Podaj inne ważne informacje o zdarzeniu. Przedstaw się - podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu. Pamiętaj! Nie rozłączaj się pierwszy Po zakończeniu rozmowy może do Ciebie oddzwonić żeby spytać o dodatkowe informacje. Nie blokuj numeru alarmowego dzwoniąc ze sprawami, które możesz załatwić w inny sposób. Numer alarmowy to nie jest informacja telefoniczna!


>>> 999 - pogotowie
>>> 997 - policja
>>> 998 - straż pożarna
>>> 981 - pogotowie drogowe
>>> 987 - wojewódzkie zarządzanie kryzysowe
>>> 986 - straż miejska
>>> 991 - pogotowie energetyczne
>>> 992 - pogotowie gazowe
>>> 993 - pogotowie ciepłownicze
>>> 994 - pogotowie wodno-kanalizacyjne

>>> oraz: dostawców gazu i prądu, konserwatorów lub administratorów budynku, a jeżeli posiadasz polisę ubezpieczeniową – agenta ubezpieczeniowego.

Każdy powinien mieć w domu apteczkę, w której powinny się znaleźć:
gaz opatrunkowa jałowa, sterylne bandaże (w tym dziane i elastyczne), taśmy przylepne (plaster bez opatrunku), plastry z opatrunkiem, nożyczki (najlepiej bez ostrych końców), chusta trójkątna, koc ratowniczy (folia NRC), termometr, środki aseptyczne (np. jodyna), środki przeciwbólowe, aspiryna, środki przeczyszczające, węgiel aktywowany, mydło, rękawice lateksowe oraz zapas lekarstw na przewlekłe choroby członków rodziny


Centrum Zarządzania Kryzysowego zlokalizowane jest w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie przy ul. Niepodległości 16.

Numery alarmowe: (89) 522 24 11, (89) 522 81 12. Można też zadzwonić na komórkę: 603 777 858.

Całodobowe stanowisko Dyżurnego Miasta >>> (89) 522 81 12.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #1962137 | 88.156.*.* 26 mar 2016 13:35

    PO pierwsze nie ma już pogotowia ratunkowego a jest Ratownictwo Medyczne a po drugie z tym szybkim dojazdem to uważajcie, bo nie zawsze tak jest, a w przypadku, kiedy karetka nie dojedzie szybko, ktoś może autora tego tekstu podać do sądu o podawanie błędnych informacji.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz