Sportowiec i firma uhonorowani na sesji w Kurzętniku

2016-02-24 11:42:14 (ost. akt: 2016-02-24 12:12:46)
Po wręczeniu odznaki — Ryszard Wiśniewski (w środku) wraz z wójtem Wojciechem Dereszewskim (z prawej) i przewodniczącym rady Zbigniewem Lewickim

Po wręczeniu odznaki — Ryszard Wiśniewski (w środku) wraz z wójtem Wojciechem Dereszewskim (z prawej) i przewodniczącym rady Zbigniewem Lewickim

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podczas ostatniej sesji kurzętnickiej Rady Gminy miały miejsce trzy kwestie, które wpisane zostały w program obrad. Były to wręczenie odznaki weteranowi sportu, listu gratulacyjnego firmie i uhonorowanie rodziców żołnierzy. (Ostatniemu z wymienionych tematów poświęcimy osobną publikację na naszej stronie i w „GN”).
Weterana Sportów Siłowych z Nielbarka — Ryszarda Wiśniewskiego, zdobywcy wielu tytułów mistrzowskich w kraju i na arenach Europy, znają w środowisku lokalnym (i nie tylko) prawie wszyscy. Pan Ryszard cechuje się od wielu lat zaangażowaniem w sport, bezinteresowne poświęca swój czas na popularyzację dyscyplin siłowych i pełni rolę animatora kultury fizycznej. Włącza się również w życie społeczne swojej miejscowości. Właśnie jemu podczas sesji wręczona została srebrna odznaka „Za Zasługi dla Sportu”, przyznana przez ministra sportu na wniosek wójta gminy Kurzętnik.

Również podczas sesji w Kurzętniku swój akcent miała miejscowa firma EXPOM, której prezes Rafał Domżalski odebrał pamiątkę i gratulacje za zdobycie wyróżnienia w rankingu Gazel Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

Wójt Wojciech Dereszewski podczas wręczenia pamiątki prezesowi EXPOMU Rafałowi Domżalskiemu, laureatowi Gazel Biznesu

Warto przypomnieć, że głównym założeniem przyznawania wspomnianych nagród jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Konkurs ma wyłonić szybko rozwijające się firmy, które notują stałą i niezależną od warunków gospodarczych poprawę warunków finansowych.


Ponadto podczas obrad wręczono wojskowe medale rodzicom, których przynajmniej trzech synów odbyło służbę wojskową. Tej uroczystej chwili poświęcimy osobną publikację na naszej stronie i na łamach „Gazety Nowomiejskiej”. ul


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. post #1939487 | 217.99.*.* 24 lut 2016 23:46

    Pan Rysiu Mistrzem Polski :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz