Pijany 38-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu

2016-02-08 09:36:22 (ost. akt: 2016-02-08 13:05:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

O dużym szczęściu może mówić 38-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego. Mężczyzna najpierw spożywał alkohol, a później wsiadł do auta. Jego podróż zakończyła się w Płoskini, gdzie wjechał do przydrożnego rowu. 38-latek był zakleszczony w pojeździe, a teraz przebywa pod opieką lekarzy. W chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
W poniedziałek (8 lutego) kilka minut przed godz. 1:00 dyżurny braniewskiej jednostki Policji otrzymał informację o zakleszczonym w pojeździe mężczyźnie. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Tam pomocy udzielały już mężczyźnie przybyłe służby. Strażacy przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych umożliwili dostęp do poszkodowanego kierowcy, który został wydobyty z rozbitego auta i przetransportowany do szpitala. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 38-latek jadąc vw zjechał do przydrożnego rowu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że prowadził mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu wypadku obecni byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy-ochotnicy z Płoskini, zespół ratownictwa medycznego oraz braniewscy policjanci, który wyjaśniają okoliczności wypadku.

Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu wpływa negatywnie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Blisko 90% informacji, które docierają do kierowcy to informacje wzrokowe, a przecież to właściwa koordynacja wzrokowo-słuchowa jest niezbędna podczas prowadzenia samochodu. Alkohol zaburza ją najszybciej. Policjanci wciąż przypominają, że bardzo surowo podchodzą do pijanych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


 
 

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hes #2965210 | 31.2.*.* 27 sie 2020 18:53

  uwazajcie na citro nol baba x z janko nacpani

  odpowiedz na ten komentarz

 2. hes #2965209 | 31.2.*.* 27 sie 2020 18:53

  uwazajcie na citro nol baba x z janko nacpani

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Ale jaja #1927463 | 83.31.*.* 8 lut 2016 12:53

  czy to nie czasem słynny "Kozodój" powracający z baletów bo bryka podobna

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz