Jesteśmy kosmitami. Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?

2016-02-07 13:40:00 (ost. akt: 2016-02-07 13:35:59)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Dlaczego tak szukamy istot pozaziemskich? Kiedy człowiek postawi nogę na Marsie? Z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii, dziennikarzem naukowym, prezenterem telewizyjnym, na co dzień związanym z Centrum Nauki Kopernik, rozmawia Andrzej Mielnicki.
— Australijscy naukowcy twierdzą, że przyczyną nieodkrycia jeszcze istot pozaziemskich, jest to, że te istoty już dawno wymarły. Słysząc coś takiego, pewnie trudno patrzeć w niebo z nadzieją, że ktoś inny stamtąd patrzy na nas?
— Bardzo sceptycznie podochodzę do takich ostatecznych sformułowań. A to dlatego, że my naprawdę niewiele wiemy o Wszechświecie. Próbujemy czegoś się dowiedzieć. Niektórzy wymyślają różne teorie. I wtedy pojawiają się choćby takie, jak ta mówiąca o tym, że nie znajdujemy życia, dlatego, że ono mogło wymrzeć. Jednak jestem absolutnie przekonany, że Wszechświat jest tak olbrzymi, ...

Zostało jeszcze 95% treści artykułu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.